Nejšílenější sekty a církve světa – nevěřili byste, v co všechno mohou lidé věřit

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
raelismus (zdroj foto: oddx.com)

Nad některými sektami a náboženstvími zůstává doslova rozum stát. Seznamte se s těmi nejšílenějšími z nich, která vznikají ve světě, ale i tady u nás v České republice. Věřit si můžete v cokoliv – někteří lidé by, ale potřebovali asi delší pobyt v léčebně. Přesvědčte se sami.


Jediismus

Ne neklame vás zrak. Název sekty opravdu pochází od slova Jedi, tedy fiktivních rytířů z Hvězdných válek. Jde o víru založenou na učení a filozofií rytířů Jedi. K tomuto vyznání se v roce 2000 v Anglicky mluvících zemí přihlásilo celých půl milionu lidí. V Austrálii je jich pak 70 000 a u nás se v roce 2011 k víře přihlásilo 15 070 obyvatel.

Pastafariánství

Tohle parodické náboženství vzniklo jako satirická reakce na rozhodnutí školského úřadu v Kansasu v Americe učit na školách biblické stvoření světa jako teorii přímo rovnocennou evoluci. Pastafariáni věří, že náš vesmír stvořilo Létající špagetové monstrum. Doufáme, že tady jde spíše jen o vtip a nadsázku.

Raelismus

V roce 1974 ho založil Claude Vorilhon, který si říká Rael. Věřil, že lidstvo stvořili mimozemšťané – Elohimové. Raelisté věří, že Ježíš i Buddha byli proroci pověření Elohimy, aby po zemi šířili jejich učení.

Církev Eutanázie

„Zachraň planetu, zabij se“ nebo „Jezte lidi, ne zvířata“. Tak těmito hesly se řídí členové této církve, kterou založili v 90. letech v Bostonu reverend Chris Korda a pastor Kim. Eutanazisti si myslí, že rovnováha na zemi může být nastolena jedině tak, že část lidstva zemře. Tak se podle nich vyrovná poměr mezi živočišnými druhy. Tak tohle už je skutečně do nebe volající.

Církev Satanova

Protipól Boha – Satan má svou církev od roku 1966. Učení Satanské církve stojí na satanské bibli. Církev založil Anton LaVey a jeho pojmutím satanismu se řídí od roku 2005 aktivně také První Česko-Slovenský chrám církve Satanovy.

Podle nás by se podmínky pro založení sekty měly určitě zpřísnit a v komisi by neměl chybět psycholog.

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat