Nejlepší země světa – kam je nejlepší zavítat klidně i na delší pobyt?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

V dnešní době se stalo hitem, hlavně pro mladé lidi, odjet se vzdělávat či vydělávat za naše hranice. Dříve tuto možnost nikdo neměl, tudíž je teď tak hojně využívána. Také jsou dnes mladí lidé zvědaví na jinou kulturu, kterou má každá země samozřejmě jedinečnou, chtějí poznat světové památky či pouze vyhledávají dobrodružství ve formě cestování po cizích zemích.

Kam se vydat?

Kam se ale za tímto dobrodružstvím vydat? Vždyť máme na výběr z tolika států! Mnoho z nich nabízí prestižní univerzity či pracovní příležitosti – ale jak si z toho množství nabídek vybrat? Máme pro vás pár typů, kam se vydat, pokud toužíte poznat něco nového a získat zážitky na celý život.

Velká Británie

Jedna z nejoblíbenějších destinací mladých lidí, kteří od nás chtějí vycestovat. Je to nejschůdnější varianta, co se týče lokace – není od ČR moc vzdálená a čistý let do Londýna, hlavního města tohoto království trvá necelé 2 hodiny. Studenti zde oceňují nabídku univerzit, mezi které patří například univerzita Cambridge či Oxford. Pro cestovatele může země nabídnout spoustu památek, které jsou k nalezení po celé zemi, nicméně přímo v hlavním městě v Londýně můžete navštívit královský palác, ve kterém žije rodina vládnoucí královny Alžběty II., či chrám sv. Pavla a spoustu dalších. I svými přístavy je UK proslavená, nejznámější z nich jsou například Birmingham, Pourtsmouth, Southampton či Bristol.

Spojené státy Americké

I v této zemi najdete slavné univerzity, jako např. Harvard, Princeton nebo Yale, na kterých studovalo mnoho známých osobností. Z hlediska kulturních památek je Amerika bohatá a to hlavně díky světově nejznámější památkou, a to Sochou svobody, tyčící se na Isle of Liberty – tudíž Ostrově svobody. Je to nejnavštěvovanější památka Ameriky – a to určitě zaslouženě. Tato země je omývána třemi oceány – Severním ledovým oceánem, Atlantským oceánem a Pacifikem. Má bohatou kulturu, je sice od nás vzdálenější, nicméně pořád stojí za návštěvu.

Francie

Nejbližší stát z naší malé nabídky, který najdeme za hranicemi Německa, je také proslulý svými univerzitami, jako jsou například Sorbona nebo Pařížská univerzita. Nejznámější francouzskou památku naleznete přímo v hlavním městě Paříži a jedná se samozřejmě o Eiffelovu věž, tyčící se nad městem jako hrdý vůdce, který dohlíží na celé město, protože její vrchol dosahuje do výšky až 300 metrů. Je otevřena pro veřejnost, která může na vrchol vyjít po schodech nebo využít možnosti vyvézt se do každého patra věže výtahem. Je poseta mnoha žárovkami, které můžete obdivovat například při noční projížďce lodí po známé řece Seině.

Věřím, že se necháte k výletu či delšímu pobytu ve světě inspirovat a zvolíte si ten správný stát či město. Kam byste se vydali vy?

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT