Nejlepší země světa – kam je nejlepší zavítat klidně i na delší pobyt?

V dnešní době se stalo hitem, hlavně pro mladé lidi, odjet se vzdělávat či vydělávat za naše hranice. Dříve tuto možnost nikdo neměl, tudíž je teď tak hojně využívána. Také jsou dnes mladí lidé zvědaví na jinou kulturu, kterou má každá země samozřejmě jedinečnou, chtějí poznat světové památky či pouze vyhledávají dobrodružství ve formě cestování po cizích zemích.


Kam se vydat?

Kam se ale za tímto dobrodružstvím vydat? Vždyť máme na výběr z tolika států! Mnoho z nich nabízí prestižní univerzity či pracovní příležitosti – ale jak si z toho množství nabídek vybrat? Máme pro vás pár typů, kam se vydat, pokud toužíte poznat něco nového a získat zážitky na celý život.

Velká Británie

Jedna z nejoblíbenějších destinací mladých lidí, kteří od nás chtějí vycestovat. Je to nejschůdnější varianta, co se týče lokace – není od ČR moc vzdálená a čistý let do Londýna, hlavního města tohoto království trvá necelé 2 hodiny. Studenti zde oceňují nabídku univerzit, mezi které patří například univerzita Cambridge či Oxford. Pro cestovatele může země nabídnout spoustu památek, které jsou k nalezení po celé zemi, nicméně přímo v hlavním městě v Londýně můžete navštívit královský palác, ve kterém žije rodina vládnoucí královny Alžběty II., či chrám sv. Pavla a spoustu dalších. I svými přístavy je UK proslavená, nejznámější z nich jsou například Birmingham, Pourtsmouth, Southampton či Bristol.

Spojené státy Americké

I v této zemi najdete slavné univerzity, jako např. Harvard, Princeton nebo Yale, na kterých studovalo mnoho známých osobností. Z hlediska kulturních památek je Amerika bohatá a to hlavně díky světově nejznámější památkou, a to Sochou svobody, tyčící se na Isle of Liberty – tudíž Ostrově svobody. Je to nejnavštěvovanější památka Ameriky – a to určitě zaslouženě. Tato země je omývána třemi oceány – Severním ledovým oceánem, Atlantským oceánem a Pacifikem. Má bohatou kulturu, je sice od nás vzdálenější, nicméně pořád stojí za návštěvu.

Francie

Nejbližší stát z naší malé nabídky, který najdeme za hranicemi Německa, je také proslulý svými univerzitami, jako jsou například Sorbona nebo Pařížská univerzita. Nejznámější francouzskou památku naleznete přímo v hlavním městě Paříži a jedná se samozřejmě o Eiffelovu věž, tyčící se nad městem jako hrdý vůdce, který dohlíží na celé město, protože její vrchol dosahuje do výšky až 300 metrů. Je otevřena pro veřejnost, která může na vrchol vyjít po schodech nebo využít možnosti vyvézt se do každého patra věže výtahem. Je poseta mnoha žárovkami, které můžete obdivovat například při noční projížďce lodí po známé řece Seině.

Věřím, že se necháte k výletu či delšímu pobytu ve světě inspirovat a zvolíte si ten správný stát či město. Kam byste se vydali vy?

Autor: Martin L.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 38 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 24 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 38 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 23 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 36 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 36 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 36 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 24 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 38 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 36 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 8 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 24 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 24 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 8 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 23 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 38 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 8 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 8 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 38 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 36 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 24 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.