Nejdříve ji šikanovali, nyní se k ní přidávají. To je příběh dívky zachraňující planetu

Přidat na Seznam.cz

Celý svět se nyní ptá na to, jak je možné starat se o životní prostředí, jak je možné pomáhat naší planetě, která za pár let už nemusí být v takové kondici, v jaké je dnes. V současné době světem letí kampaň #neplastuj, která má upozornit člověka na to, že odhazované plasty a hromadné používání plastů jen spěje ke znečišťování oceánů. Důsledkem toho je umírání mořských živočichů, které bychom měli spíše chránit, než zabíjet. Za sběr odhozených odpadků se děti smáli i třináctileté školačce z britského Norwiche. Nyní se však nejen její spolužáci k ní přidávají a pomáhají tak znečištěné planetě doufajíc v to, že ji zachrání.

Řeč je o třináctileté Nadie Sparkes, která jezdila do školy na kole. Při jízdě na kole si povšimla odhozených plastových odpadků a plechovek. Rozhodla se s tím něco dělat, rozhodla se odpadky sbírat do svého košíku. I když se jí za to děti smály, ona se nenechala rozhodit a dál tímto způsobem pomáhala planetě.

Právě ona stojí za kampaní #neplastuj. Teprve třináctiletá dívka se stala ikonou pro mnoho lidí. Jen třináctiletá dívka rozpoutala ve světě revoluci, která má ulevit světu od plastových odpadků, které znečišťují oceány a následně zabíjí mořské živočichy. Její příběh a její odkaz se stal během uplynulého roku obrovským virálním hitem.


Šikana však pokračovala

I když se její příběh stal virálním, na původní šikaně se nic nezměnilo – bohužel. Spolužáci ji dále šikanovali. Dokonce musela přestoupit na jinou školu, a to jenom proto, že se snažila ochránit planetu Zemi.

Na podporu této úžasné dívky dokonce vznikla skupina Team Trash Girl na sociální síti jménem Facebook. Ta má dnes několik tisíc členů, kteří se každým dnem starají o to, aby planeta byla očištěna od odpadků. Sama Nadia vzkazuje, že pokud se budeme všichni podporovat a řešit problémy planety společně a nyní, je možné je vyřešit, dokud tedy ještě jsou řešitelné.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.