Nápoje, které jsou sladké stejně jako limonáda

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Kdo by odolal slaďoučkým limonádám či ovocným džusům, které milujeme všichni? Můžeme je hravě nahradit ale i zdravějšími variantami, které jsou stejně sladké. 

Spolehlivě uhasí žízeň i obyčejná voda, jenže čas od času zkrátka můžeme dostat chuť na něco sladkého a problém je na světě. Je možné sáhnout po sirupu bez cukru, se kterým si obyčejnou kohoutkovou vodu můžeme snadno dochutit. Krom ovocného sirupu bez cukru si však můžeme dopřát sladký nápoj i v podobě ovocného džusu, kokosové vody anebo třeba ochuceného mléka. 

Zázrak v podobě kokosové vody

Také už jste o tomto nápoji slyšeli jen samá pozitiva? Pomáhá hydratovat organismus je příjemně nasládlá a ta chuť, to je teprve něco! Tváří se navíc jako hubnoucí zázrak nejenom mezi celebritami. Dnes už je volně k dostání nejenom v obchodech se zdravou výživou, ale i na pultech větších supermarketů. Mnoho lidí jí však mylně zaměňuje s kokosovým mlékem, ovšem kokosová voda je skutečně ta, která se nachází v nezralém kokosu. Pomáhá účinně bojovat s vysokým cholesterolem, zrychluje metabolismus a díky tomu se s ní dá i hravě hubnout. Má tato zázračná voda vonící dálkami vůbec nějakou nevýhodu? No jedna by se našla! 

foto: pixabay

Její cena je totiž poměrně vysoká a tak se výrobci snaží ušetřit tím, že kokosovou vodu velmi často ředí vodou a pro zvýraznění chuti tak používají i přidaný cukr. No a to už zase taková výhra není. Z kokosové vody je rázem přeslazená kokosová limonáda, která v tu ránu ztrácí většinu svých benefitů. 

Ovocné sirupy 

Ovocné sirupy představují kapitolu samu o sobě. Na většině z nich si pochutnáváme v kombinaci s vodou, ovšem krom prospěšných látek z ovoce i se spoustou cukru. Pokud tedy nedáte dopustit na ovocné sirupy, zaměřte se na takové, které neobsahují přidaný cukr. Ovoce je už samo o sobě sladké a cukr je zde spíše jako konzervant na zvýraznění chuti. Ovocné sirupy jsou velmi často ředěny vodou kvůli vysokým pořizovacím nákladům, je tak pochopitelné, že sladkost musí být nahrazena právě bílým rafinovaným cukrem. 

Pokud jde o optimalizaci pro vyhledávač, je tedy naše společnost tím, kdo vám dokáže dokonale vyhovět.

Autor: redakce StoryMag.cz
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu