Nápady na rychlé a levné podzimní dekorace, které zvládne úplně každý. Vyzdobte si domov a přivítejte podzim stylově.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Zajděte si na procházku do přírody a přineste si domů kousek podzimu. Z přírodních materiálů se dají vytvořit úchvatné dekorace, které váš domov nádherně vyzdobí. Podzim je totiž velmi bohatý na materiály, ze kterých se dá vykouzlit mnohé. Nechte se inspirovat a načerpejte sílu z přírody, i když jste zrovna doma.

Budiž světlo

Posviťte si doma a vyrobte si originální a jednoduchý svícen. Potřebovat budete jen pečlivě umytou zavařovací sklenici, sklenku nebo hladkou menší vázu. Ke spodní polovině skleněné nádoby přilepte provázek, samozřejmě přírodní. Na přilepení použijte tavnou pistoli, která dobře drží. Omotávejte provázek kolem dokola, do výšky jakou budete chtít. Až budete s výškou omotávky spokojení, udělejte ze zbytku provázku střapec a dozdobte ji. Nakonec přilepte malý kamínek nebo prázdnou šnečí ulitu, pokud nějakou pěknou v lese najdete. Použít ale můžete i malý svazek šípků, větviček nebo listů.

Anketa: Kterou dekoraci vyzkoužíte vy?
Celkem hlasů: 328

Váza z dýně

Máte na zahrádce dostatek dýní a už nevíte co s nimi? Dýně jako taková sama o sobě jako dekorace může posloužit, ale pokud si rádi hrajete, vyrobte si z ní originální vázu. Stačí, když do dýně nahoře vyříznete otvor a vydlabete semínka a dužinu. Do prázdné dýně pak posaďte sklenku nebo kelímek, ve kterém může být voda nebo aranžovací hmota. Podle toho, jaké rostliny na dekoraci zvolíte. Naaranžujte květiny, suché listí nebo větvičky a rázem máte parádní dekoraci na zahradu, parapet nebo stůl.

Klasický podzimní věnec na dveře

Posbírejte v lese větvičky, listí, žaludy, šípky nebo bukvice a udělejte si klasický podzimní věnec. Potřebovat budete jen slámový základ, tavící pistoli a zbytek je na vás, co najdete a nasbíráte, můžete využít. Větvičky nastříhejte nebo nalámejte na malé kousky a oblepte jimi slámový základ kolem dokola. Větvičky by neměly být souměrné, na zajímavosti věnci dodá, když každá bude tak trošku jiná. Potom už stačí jen přidat ostatní přírodní dekorace, které máte k dispozici. Nahoru věnce přivažte na pevno provázek a věnec si můžete pověsit na dveře.

Inspiraci už máte a můžete se do toho pustit.

 

Autor: Lenka Svobodová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT