Může se stát kanibal vegetariánem? Meiwese, který zabil a snědl jiného muže, znechutila jatka

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Od nejznámějšího případu kanibalismu z poslední doby uběhlo již téměř 20 let. Kanibal z Rotenburgu šokoval civilizovaný svět a od soudu odešel do káznice na doživotí. Stačilo pár let k tomu, aby se z něj stal vegetarián. Šokovaly ho prý poměry ve velkochovech zvířat a průmyslová jatka. Ve vězení také vedl debatní kroužky o životním prostředí. 

Kanibal z Rotenburgu

Pamatujete si na ten případ? Německý kanibal Armin Meiwes vyvěsil na internetu inzerát, že hledá dobře stavěného muže mezi 18 a 30 lety k porážce. V roce 2001 se mu ozval Bernd Brandes, který si od něj nechal nejdříve dobrovolně uříznout penis. Meiwes jej osmažil, dochutil solí, pepřem a česnekem a společně jej snědli. 

Kanibal svou oběť, která silně krvácela a zmítala se v bolestech, omámil silnými analgetiky a alkoholem. Když Brandes upadl do bezvědomí, zabil jej a rozřezal na části. Ty uchovával v mrazáku a po dobu jednoho roku je konzumoval. Zbylé ostatky pohřbil.

Zatkli ho v prosinci 2002 poté, co na internet vyvěsil další inzerát. 

Nejdřív 8 let natvrdo, následně doživotí

Meiwes si celou „akci“ nahrál na video vč. vědomého souhlasu Brandese s tím, co se mělo odehrát. I proto nebyl při prvním soudním procesu souzen za vraždu. Vysloužil si osmiletý trest. U soudu v roce 2004 se hájil mj. tím, že Brandes chtěl zemřít a chtěl být sněden, on mu tedy vzal život, ale nedělal nic proti jeho vůli. 

Bombers Row: jak trávila svůj čas ve vězení skupinka přátel složená z nejhorších bombových útočníků v USA?

Případ tehdy šokoval nejen německou veřejnost, věnovali se mu i v zahraničí. Mediální pozornost možná stála za tím, že se případ znovu v roce 2006 otevřel a Meiwes byl odsouzen na doživotí. 

Ne, děkuji, raději mrkev

Ačkoli kanibala považovalo několik psychologů za nenapravitelného psychopatického šílence, který neustále fantazíroval o zabíjení a konzumaci lidí, Meiwes po čase prošel zajímavou osobnostní proměnou. Ve věznici pracoval v prádelně a chodil na bohoslužby. Pomáhal policii při vyšetřování dalších případů, které mohly s kanibalismem souviset. 

Ve volných chvílích také psal. V jedné knize nabádá lidi s kanibalistickými myšlenkami, aby vyhledali odbornou pomoc. Sepisoval ale i své fantasie o pojídání lidí lidmi. 

Meiwes časem přešel na zcela vegetariánskou stravu. Dostaly se k němu totiž informace o velkochovech a továrním zpracování masa. Meiwese to znechutilo natolik, že odmítl jíst jakékoli maso. Začal se také zajímat o životní prostředí a jednou týdně vedl vězeňský debatní kroužek o ekologii. Jeden z poslanců strany Zelených dokonce svého času uvedl, že závěry z těchto debat probírají na svých sněmech i v parlamentu. 

Experiment Malý Albert byl prováděn na miminku a vybudoval v něm silný podmíněný strach ze všeho chlupatého.

Meiwes není jediný

Před pár lety vyšetřoval berlínský soud podobný případ, kdy Michael Schneider rovněž zabil a následně pojídal svého sexuálního partnera Carstena Schmidta. I on to měl podstoupit dobrovolně. Nechal se přivázat k posteli, Schneider jej zabil a rozřezal. Hlavu uvařil v hrnci, tělo nakrájel na plátky a rozvěsil po domě.  Dostal za to 4 roky. 

Odhady hovoří o tom, že po světě chodí milion potenciálních kanibalů a jejich dobrovolných obětí.

Autor: Veronika Rybenská
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu