Muž z Číny za vylepšení své herní postavy utratil miliony a kamarád jej o ni málem připravil, protože byl příliš unavený

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Že hráčská vášeň může dojít opravdu hodně daleko, se přesvědčil i muž z Číny. Jen proto, aby jeho postava ve hře byla co nejvíce vylepšená, přikoupil si k ní zbraně a ostatní „drobnosti“ v přepočtu asi za 32 milionů korun. A protože to byl dobrák, neváhal a super postavu půjčil svému kamarádovi. To ale netušil, že unavený kamarád mu ji nakonec omylem prodá za pouhých 13 tisíc.

Tak takhle se z hráčů tahají peníze

Herní vývojářská studia už dávno přišla na to, že z lidí, kteří doslova žijí fiktivním světem her, se snadno nechají zlákat a tím pádem neváhají vytáhnout z kapes pořádné sumy peněz, jen proto, aby si zahráli ještě lépe. Za to, že vaše postava bude lepší než všechny ostatní, se ale vybírají nemalé peníze. To muži z Číny to zřejmě vůbec nevadilo a tak neváhal sáhnout skutečně hodně hluboko do kapsy. Vysnil si postavu, která bude super skvělá a za její vylepšení zaplatil neuvěřitelných 32 milionů. Informoval o tom čínský web South China Morning Post. Tím to však ještě ani zdaleka nekončí.

Přítel za všechny peníze

Muž byl skutečný dobrák a tak, když jej poprosil jeho přítel o zapůjčení této extra našlapané postavy, neváhal. Následně se domluvili na tom, že vrácení postavy proběhne přes burzu přímo ve hře Justice online. Jenže kamarád to s hraním mírně řečeno trošku přehnal, a tak když postavu vracel, udělal drobnou chybičku, která mohla mít fatální následky. Byl totiž velmi unavený a přepsal se v desetinné čárce. Milionovou postavu tak omylem prodal za třináct tisíc korun. Muž, který ji za tyto peníze kupoval, byl neskutečně šťastný, ovšem ne na dlouho.

Případ musel k soudu

Hráč, který si myslel, že udělal obchod svého života, postavu stejně musel nakonec vrátit. Muž, kterému postava původně patřila, a který za ni zaplatil takový balík, totiž nečekal ani chvíli a zažaloval jak svého kamaráda, tak i společnost, která hru Justice online provozuje. Celý případ se tak dostal až před čínský online soud. Ten rozhodl, že transakce musí být stornována, postava navrácena svému původními majiteli, ovšem žalobce musel nakonec odškodnit i muže, který tak ve výsledku přišel o svou výhodnou koupi. Alespoň mu to nemuselo být tolik líto, přišel si na pěkných 300 tisíc korun. Vskutku kuriózní případ tak měl nakonec pro všechny vlastně dobrý konec.

Je až s podivem, kolik peněz jsou lidé ochotní věnovat své hráčské vášni.

Autor: Karel Mareš
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu