Muž měl dvanáct hodin erekci, protože vykouřil příliš mnoho marihuany

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Neobvyklý případ zveřejnil časopis Journal of Cannabis Research. Dvaatřicetiletý muž z Gruzie přišel na pohotovost s tím, že má už dvanáct hodin v kuse erekci. Se sexuálním apetitem to ovšem nemělo vůbec nic společného. Jak se později ukázalo, muž byl milovníkem marihuany a vykouřil jí až příliš mnoho.

Nelehká situace

Časopis zveřejnil i oficiální zprávu o stavu muže, ve které se píše: „Představujeme případ zdravého 32letého afroamerického muže, který se dostavil na pohotovostní oddělení s perzistující erekcí po dobu šesti hodin, která nesouvisí se sexuální aktivitou. Zejména byla u pacienta na našem pohotovostním oddělení před dvěma týdny viděna přetrvávající erekce trvající dvanáct hodin.“ Muži tak byl diagnostikován priapizmus, tedy stav definované erekce, který trvá déle než čtyři hodiny a nesouvisí se sexuální stimulací.

Může za to konopí

Muž později personálu nemocnice přiznal, že kouří pravidelně konopí, a to i několikrát týdně. Přišlo se na to, že když si zakouří, do dvou hodin se mu dostaví tento stav, zažil to již několikrát, avšak předtím stav nebyl natolik vážný, aby byla nutná hospitalizace. Již v pubertálním věku, když konopí kouřil, tento stav zaznamenal. Když marihuanu vynechal, problémy delší dobu neměl.

Žádná sranda to není

Lékař Jamin Brahmbhatt k případu řekl, že příčina mužových potíží nemůže být brána za hotovou věc a všechno musí projít důkladným zkoumáním. Marihuana obsahuje vazodilatační látky, což může vést k nadměrnému rozšíření dilatačních cév. Ovšem i konopí jako přírodní droga může být pošpiněna jinými chemickými drogami, a proto mohou být příčiny problémů jinde.

Priapizmus ovšem není radno podceňovat. Doktor Brahmbhatt dodal: „Jde o to, že pokud erekce trvá déle než čtyři hodiny, penis může ztratit životně důležitý kyslík a živiny. To může vést k bolesti, otoku a ztrátě budoucích erekcí nebo i penisu.“

Muž si už nejspíš kouření marihuany příště rozmyslí.

Autor: Katka Procházková
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu