Milujete jídlo? Přinášíme několik faktů, které vás překvapí

Přidat na Seznam.cz

Milujete jídlo? Kdo by ho taky nemiloval! Díky jídlu přežíváme, díky jídlu žijeme. Jídlo dokáže zlepšit náš den, bez něj jsme nevrlí, smutní, nešťastní a naštvaní. Kdo tvrdí, že jídlo k životu nepotřebuje, ten jenom příšerně lže. Jídlo k životu potřebujeme všichni, ať už je v podobě sladkého, ryby nebo oblíbené italské pizzy. Pokud si bez jídla nedokážete představit den nebo ani minutu, přinášíme vám několik zajímavostí, které vás rozhodně překvapí.

O jídle toho lidé moc neví. Zkrátka konzumují to, co si koupí nebo co si uvaří. Jen málokdo však dokáže říct, jak stará je polévka nebo třeba jaká je historie čokolády. Seznamme se proto s těmi nejznámějšími a nejzajímavějšími fakty, jež se s jídlem pojí a jež s jídlem úzce souvisí.


Fakta o jídle

  • Věděli jste, že nejstarší záznamy o polévce pochází až z roku šest tisíc před naším letopočtem? Záznamy o takto staré polévce odkazují k používání hrošího a také vrabčího masa.
  • Věděli jste, že čokoláda se dříve používala jako platidlo? Je nejen oblíbenou cukrovinkou, ale také je čokoláda s vysokým podílem kakaa zdravá!
  • Věděli jste, že až sedmdesát procent prodávaného olivového oleje ve skutečnosti není olivovým olejem? Při nakupování si proto pročítejte složení, ať se nenapálíte.
  • Věděli jste, že vítěz soutěže v pojídání párků v rohlíku jich snědl devětašedesát během pouhých deseti minut? To mu musel žaludek poděkovat!
  • Věděli jste, že kokosová voda by se z fleku mohla používat jako krevní plazma? Podle odborníků má totiž naprosto stejné složení, možná proto člověku tak prospívá.
  • Věděli jste, že jablka dokážou plavat na hladině? Důvodem je jejich složení – i když jsou nejzdravějším ovocem na světě, jsou z pětadvaceti procent tvořeny vzduchem.
  • Věděli jste, že nanuk byl vynalezen už roku 1905? Za touto skvělou pochoutkou stojí jedenáctiletý chlapec.
Autor: Vlastimil V.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.