Líza Simpsonová a Greta Thunberg… Také vám přijdou tak podobné? Fanoušci na sociálních sítích si myslí, že Simpsonovi opět předpověděli budoucnost

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Lidé na sociálních sítích rozebírají kdeco a jsou hodně všímaví. Tentokrát jim neunikla podobnost malé žluté kreslené aktivistky z legendárního seriálu Lízy Simpsonové a vzestup mladé environmentalistky Grety Thunberg. A pokud jste seriál i vy někdy viděli, musíte jim dát za pravdu.

Vášnivý projev na OSN

Tak ten si jistě vybavíte také. Teprve šestnáctiletá švédská aktivistka vystoupila na summitu OSN se svým rozohněným projevem. Hovořila v něm o potřebě zásadních změn v politice, pokud ještě chceme zachránit naše životní prostředí. Zároveň tak obvinila politiky, že nedělají pro stav naší planety dost. Se svým emotivním projevem rozbouřila celý svět, někdo jí fandí, někdo ji obviňuje, že je podplacená a čte jen fráze z papíru. Ať tak nebo tak, mladé dívce se nedá odepřít její odvaha.

Jak si to vůbec dovolujete?

Greta už uspořádala několik protestů kvůli klimatickým změnám ještě předtím, než vystoupila na summitu OSN se svým projevem: „Lidé trpí. Lidé umírají. Celý ekosystém se hroutí. Jsme na začátku hromadného vyhynutí a vše, o čem mluvíte, jsou peníze a pohádky o věčném ekonomickém růstu. Jak si to vůbec dovolujete?“ řekla dívka na tak velké události jako je summit OSN před všemi politickými špičkami světa.

Nepřipomíná vám to někoho?

Fanoušci na sebe nenechali dlouho čekat a ihned si spojili Gretu s postavou Lízy ze Simpsonových. Líza totiž podobných projevů, v nichž žádala stejnou změnu, pronesla už několik. Scéna ze summitu se jim tak spojuje s epizodou, ve které Líza přednáší svým spolužákům a říká, že Springfield za 50 let už nebude existovat a to všechno kvůli klimatické krizi. A není to poprvé, co Simpsonovi něco předpověděli. V minulosti bylo poukazováno na to, že předpověděli kandidaturu Donalda Trumpa na prezidenta nebo události seriálu Hry o trůny.

Krásná náhoda, co myslíte?

 

 

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT