Lidé se zamilovali do roztomilého dalmatina se srdíčkem na čumáku

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Každou chvíli se na světě narodí trochu zvláštní zvířátko. Myslíme to jak pozitivně, tak negativně. Dnes se ale společně budeme věnovat jednomu malému a velice roztomilému štěňátku dalmatina. Možná si říkáte, čím je právě tohle štěně zvláštní. Je to malé srdíčko, které má na svém čumáku.

Sláva dalmatina Wileyho rychle roste, jen na Instagramu už má více než 120 tisíc sledujících.

Wiley je neobyčejné štěně

Pokud bychom se chtěli vydat za tímto roztomilým štěňátkem, museli bychom chytit let do Colorada. Tady totiž žije se svou majitelkou Lexi Smith. Nutno ovšem podotknout, že se malý dalmatin nenarodil v místě současného bydliště, ale v Oklahomě, spolu s deseti sourozenci.

Lexi si mohla vybrat z dalších 8 malých štěňátek, ale nakonec se rozhodla právě pro Wileyho. Jeho původní majitel jí totiž řekl, že jenom spí, jí a rád se tulí. V tu chvíli bylo nad slunce jasné, že právě vzniklo partnerství na celý život. Lexi si malého dalmatina rovnou odvezla, protože mají prý spoustu věcí společných.

Jak se má dnes?

Právě letos slaví svoje první narozeniny. Sama Lexi říká, že už to není jenom štěně, ale čiperný malý pejsek plný radosti do života. I když už není malým dalmatinem, neztratil nic na své roztomilosti. Naštěstí žije Lexi v Coloradu, kde je dostatek neuvěřitelných turistických stezek. Právě při horských výšlapech má Wiley možnost vybít svou nevyčerpatelnou zásobu energie.

Je hodně tvrdohlavý

I ve zvířecí říši platí, že nikdo není dokonalý. Wiley je velmi tvrdohlavé zvíře. Mezi dalmatiny je to však naprosto běžné, zvláště u těch jednoletých. Měla by být tvrdohlavost překážkou? Vůbec ne. Dalmatini mají své typické rysy, s nimiž se jejich majitelé musí smířit. Při výcviku bychom se rozhodně neměli smát, ale naopak musíme být kreativní a neustále hledat nové a nové způsoby, jak svého neposlušného čtyřnohého miláčka vycvičit.

Čtenáři také čtou: Conan aneb psí válečný hrdina. Co se stane, když takový pes odejde do válečného důchodu?

Wiley je od ostatních psů zcela odlišný

Je to sice dalmatin každým coulem, ovšem to neznamená, že by se choval podobně. Lexi totiž potvrzuje, že má to největší srdce na světě. A opravdu nemyslí to na čumáku. Miluje snad každého kolemjdoucího, je nadšený, když se setkává s novými přáteli, a navíc se trénoval relativně snadno. Pro Lexi je více než životním partnerem. Podnikají spolu dobrodružné výlety, při nichž ale vyžaduje neustálou pozornost.

Jak se stal slavným?

Wileyho si začali pomalu všímat kolemjdoucí v Coloradu. Jednoznačně je upoutal svou osobností a nádherným roztomilým srdíčkem na čumáku. Jeho popularitě bezpochyby přispělo i Lexiino nadšení do fotografování. Za pomoci fotek se tak snaží ukázat celému světu jeho velké srdce. Dnes mají na Instagramu desítky tisíc obdivovatelů a jejich počty neustále rostou. Aby taky ne!

Wiley je asi tím nejhezčím a nejroztomilejším dalmatinem, kterého jsme kdy viděli. Chtěli byste ho také mít doma?

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT