Láká vás Branišovský les? Toto místo je známé paranormálními jevy

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Les, který je známý především jako les Bor, se nachází kousek od Českých Budějovic a zamíří do něj pouze lidé, kteří vyhledávají strašidelná místa s paranormálními jevy. Ostatní lidé se mu však vyhýbají nejen v noci, ale také za bílého dne. Proč tomu tak je a jaké nevysvětlitelné věci se v lese dějí?

Branišovský les leží na západní straně Českých Budějovic, lidé o něm často říkají, že je začarovaný. Historie vypráví o záhadných postavách i strašidelných zvucích linoucích se právě z tohoto lesa. Proto se na toto zvláštní místo vydává mnoho lovců duchů a paranormálních jevů, aby zjistili, co se ve skutečnosti v lese děje.

Záhadné postavy i masakr vojáků

V tomto lese se například v 70. letech 20. století odehrál děsivý masakr vojáků, kteří přes něj šli. Ostatní návštěvníci vypráví s hrůzou v očích o záhadných postavách za stromy nebo nevysvětlitelných zvucích linoucích se z lesa.

O lese se píšou knihy

Jeden z nejznámějších spisovatelů, který se zaměřoval právě na místa zahalená do záhad, sepsal knihu Setkání s tajemnem. V knize popisuje vyprávění různých lidí z okolí lesa. Vyprávění je pokaždé dost podobné — slyší tajemné a velmi smutné melodie, které se podobají hře na flétnu. Někdy je flétna dokonce doprovázená nářkem zvířat, které podle zvuku někdo musí dlouho mučit. Kniha také vypráví o tajemných postavách, co stojí na kraji lesa v temných hábitech.

Přestřelka vojenské armády

Masakr vojenské hlídky proběhl právě v lese Bor. Podle vyprávění se právě střídala stráž u jednoho z objektů lesa, když náhle obě strany hlídky zpanikařily a vypálily po sobě ze samopalů. Nepřežil nikdo. Byl to jen náhlý zkrat? Nikdo netuší. Podle různých zdrojů na začátku 80. let 20. století slétl z nebe přímo do tohoto lesa zvláštní objekt.

Kvůli němu tam zřejmě vojáci také byli. Někdo si myslí, že se jednalo o novou vojenskou zbraň, někdo letící objekt dokonce přisuzuje mimozemšťanům. Každopádně se všichni shodují na tom, že se kolem lesa objevuje neskutečně zvláštní a tajemná energie, která se dá jen stěží vysvětlit.

Zdroj: enigmaplus.cz, hrady.cz, wikipedia.org/wiki/Branišovský_les

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu