Která zahraniční muzea můžete virtuálně navštívit v době domácí karantény?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

V této velice napjaté době jsou doma po celém světě miliony občanů, kteří samozřejmě po několika dnech v domácí karanténě nemají co dělat. Mají spoustu volného času, avšak nemohou se vydat do divadla, kina nebo dokonce muzea. S přispěním moderních technologií se zajeté trendy mění. Internet a počítač má doma každý z vás, takže se klidně můžete vydat na virtuální prohlídku do následujících muzeí.

Metropolitní muzeum umění v New Yorku

Tato budova je po celém světě proslulá svými velkými vchodovými portály, rozsáhlými místnostmi plnými starožitností a také obrazy. I když je několik muzejních akcí pro letošní rok pozastaveno, významná kolekce Kostýmového institutu se v New Yorku stále nachází, a navíc je zachycena na virtuální prohlídce. Na možnosti virtuálního navštívení tohoto muzea se podílel i Google se svou technologií Street View.

Metropolitní muzeum umění v New Yorku (zdroj: Autor: Sracer357 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21753229)

Muzeum Bauhaus v Dessau

Zatímco stavitelská škola Bauhaus vznikla už v roce 1919 a nepřetržitě fungovala až do roku 1933, muzeum je v provozu teprve od časů nedávných. Díky virtuální prohlídce máte možnost poznat prvopočátky tohoto významného stavitelského slohu, a dozvíte se i zajímavé informace přímo o budově školy. Perličkou jsou zážitky ze studentského života či legendárních večírků.

Bauhaus Dessau (zdroj: Hjochheim – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16593044)

Palác Versailles v Paříži

Versailles je jednou z nejznámějších budov na světě, a vy ji nyní můžete navštívit z pohodlí své kancelářské židle. Palác nechal vystavět král Ludvík XIV. a původně se zde nacházelo sídlo francouzského soudu. Až do velké francouzské revoluce zde pobývala řada panovníků, kterým se zde podařilo nashromáždit obrovské množství jedinečných uměleckých děl.

Palác Versailles v Paříži (zdroj: Autor: Photo: Myrabella / Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15781169)

Využijte nabídnutý čas produktivně a podívejte se pomocí virtuální reality na místa, do kterých byste se jinak nepodívali. Pařížské Versailles za to rozhodně stojí.

zdroj: artsandculture.google.com

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu