Která kulma na vlasy je ta nejlepší?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ať už patří kulma do vaší každodenní péče nebo ji používáte pouze při speciálních příležitostech, určitě chcete, aby byl proces natáčení vlasů čím nejjednodušší a výsledek čím nejtrvalejší. A zároveň, aby byl i šetrný k vašim vlasům. Jak si tedy vybrat?

Potřebujete kulmu nebo kulmofén?

Hned na začátku byste měli zvážit, zda upřednostníte kulmu nebo kulmofén. Nevíte, jaký je mezi nimi rozdíl? Kulma pracuje pomocí topného tělesa, na které vlasy natáčíte. Vytváříte ní vlny na suchých vlasech a tyto vydrží i déle. Naproti tomu se při kulmofénu využívá horkovzdušná technologie a můžete jej využít i pro sušení a tvarování vlhkých vlasů.

Pro zjednodušení se v tomto článku budeme zabývat pouze samotnými kulmami. Co byste tedy při jejich výběru měly zohlednit?

1. Typ kulmy

  • Klešťová kulma. Klasická kulma, kde vlasy natočíte pomocí kleští. Je pro vás ideální, pokud jste v natáčení začátečnice.
  • Kónická kulma. Nemá kliešte, namiesto toho je vybavená zužujúcou sa hlavicou. Vlny pôsobia prirodzenejšie, pripravte sa však na to, že najmä spočiatku je manipulácia s ňou náročnejšia.
  • Automatická kulma. Jak již naznačuje samotný název, pracuje na principu automatického natáčení vlasů. Pokud chcete dosáhnout efektní pravidelné kadeře, je pro vás nejvhodnější.

2. Materiál hlavice

Hlavice kulmy může být vyrobena z různých materiálů. Nejčastěji jsou to keramika, turmalín a titan, ale i teflon či nerez.

  • Keramika. Dokáže se rychle zahřát na požadovanou teplotu a je vhodná pro všechny typy vlasů, protože je k vlasům šetrná.
  • Turmalín. Je obzvláště vhodný pro jemné vlasy, protože dosahují vynikající výsledky již při nízkých teplotách.
  • Titan. Je lehký, trvanlivý a ohřívá se rychle a rovnoměrně a je vhodný pro velmi silné vlasy.

3. Průměr kulmy

V obchodech dostanete kulmy s průměrem od 13 do 38 mm. Čím větší vlny chcete, tím větší průměr kulmy si vyberte. Mimořádně velké vlny dosáhnete například použitím kulmy o průměru 25 – 38 mm. Pro malé kudrlinky, zvolte kulmu s průměrem 16 – 19 mm.

4. Funkce

Při výběru kulmy si všímejte i další funkce, například možnost regulace teploty, funkci automatického vypnutí, rychlé nahřívání do 30 sekund a podobně.

Vybíráme top kulmy

Na základě výše uvedených parametrů jsme pro vás vybrali tři kulmy různých typů.

Rowenta Premium Care CF3460F0

Zdroj: Okay

Pokud jste milovnicí klasických kulem, určitě sáhněte po klíšťové kulmě značky Rowenta s průměrem 25 mm. Její patentovaný povrch Cashmere Keratin s arganovým olejem je připraven na používání již do 45 sekund. K dispozici je 8 různých teplot v rozmezí od 130 ° C do 200 ° C, podle vlastní potřeby si můžete zvolit také čas natáčení. Funkce automatického vypnutí je samozřejmostí.

 Remington Ci 95

Zdroj: Okay

Kónická kulma na vlasy Remington Ci 95 vám umožní vytvořit krásné, přirozeně působící, a zároveň trvanlivé vlny za velmi krátký čas. Kulma disponuje keramickým povrchem Ultimate, který se zahřeje do 30 sekund. Užitečný je také digitální displej pro nastavení teploty, funkce automatického vypnutí a vždy chladná špička.

Náš tip: Ušetřete při nákupu vybrané kulmy v obchodě Datart. Stačí, když využijete náš Okay slevový kupon se slevou.

Babyliss Pro Miracurl SteamTech BAB2665SE

Zdroj: Alza.cz

No a nakonec ještě jedna lahůdka – automatická kulma Babyliss Pro Miracurl. Je to profesionální Loknovač kulma s průměrem 19 mm, která při natáčení využívá unikátní parní technologii. K dispozici jsou tři úrovně nastavení teploty a také různé úrovně nastavení doby, což z ní činí přístroj vhodný pro všechny typy vlasů.

Náš tip: Chcete mít tuto kulmu levnější? Alza sleva jistě potěší vše.

Autor: Lenka Svobodová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT