Kreativní nápady na zvelebení vašeho interiéru – za chviličku a za hubičku

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Chtěli byste změnu, ale na rekonstrukci nebo drahé doplňky zkrátka momentálně nemáte finance? To, ale vůbec nevadí. Protože s šikovnými nápady se dá udělat hodně změn a to s minimem práce i peněz.

Kouzlení s tapetami

Když se řeknou tapety, možná si i vy vybavíte komunistickou éru, kde tapety hrály prim. Jenže to už dávno neplatí. Moderní tapety jsou stylové, pořídíte je za pár korun a navíc jsou samolepicí! Což vám ušetří spousty času i práce. Pokud vám děti počmárají nebo zamastí zdi a vám se nechce pouštět do velkého malování – vyřešte to tapetami nebo samolepkami na zeď.

Samolepky jsou skvělé v tom, že je můžete dát jen na místa, která potřebujete nutně zakrýt a s tapetami si můžete vyhrát tak, že vás byt dostane úplně novou tvář. Můžete je nalepit jen na protilehlé stěny a tím oživíte váš současný interiér v okamžiku. Použít, ale tapety můžete i na zvelebení staré kuchyňské linky nebo staršího nábytku. Pokud už jsou vaše skříňky potlučené nebo poškrábané, můžete jejich dvířka jednoduše oblepit tapetami a nejenže nikdo nic nepozná, ještě se budou divit, jak moc hezký nábytek máte.

Nový stolek, který jen tak někdo nemá

Potřebovali byste do obýváku nový konferenční stolek, ale nemáte na něj peníze? Za to vám doma zavazí staré knihy, které už roky nikdo nečetl? Tak je rozhodně nevyhazujte. Stylový stolek si totiž můžete vytvořit jednoduše tak, že poskládáte na sebe a k sobě staré knihy – podle toho jak chcete mít stolek velký, zvolíte počet knih. Knihy skládejte jako komín a vytvořte z nich kvádr.

Nahoru postavte vázu s květinami nebo svíčky a máte designový kousek, který byste v obchodě stejně nekoupili. Stolek z knih můžete udělat i tak, že si z knih postavíte čtyři pevné a masivní nohy stolu a na ně položíte jen dřevěnou nebo skleněnou desku. Originální, co myslíte?

Dekorace z lesa

Jděte na procházku do lesa a přineste si domů nějakou pěknou větvičku. Tu potom doma očistěte a třeba i nabarvěte a proměňte ji v báječnou dekoraci. Menší větvička může posloužit jako věšák na klíče a větší a pevnější jako věšák na oblečení. Větvičku můžete nechat i v její přírodní barvě, připevnit ji na zeď a přivázat na ní provázky, které necháte viset dolů.

Na provázky pak můžete připevnit – třeba za pomocí dřevěných kolíčků rodinné fotografie, namalované obrázky dětí, nebo vystřihané kytičky, srdíčka nebo cokoliv co vás napadne. V mžiku tak máte originální dekoraci, kterou nikdo nepřehlédne. Do tvoření se nebojte zapojit i děti.

Když má člověk nápad, nepotřebuje drahé věci a doplňky z obchodů. Šikovnost udělá divy a promění vás byt v originální místo.

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT