Kočky, které trhají rekordy. Barivel měří neuvěřitelných 120 cm

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Kočka delší než jeden metr? Ano i to je možné. Jedna taková žije v Itálii a drží světový rekord. Takový kousek se jen tak nevidí. Které kočky držely rekord před Barivelem? Seznamte se, tohle jsou nejdelší kočky světa.

To je ale macek

Jmenuje se Barivel a měří 120 centimetrů. V roce 2018 byl změřen a zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdelší žijící kočka na světě. Barivel je Mainská mývalí kočka, která je navzdory své velikosti velmi plachá a tichá. Žije se svou majitelkou v Itálii a na Instagramu má svůj vlastní profil, kde získává hodně kladných a zajímavých komentářů od sledujících. Pochutná si nejvíce na tuňákovi, nebo kuřeti.

Ludo, Barivelův předchůdce

Ludo je kocour stejné rasy jako Barivel a světový rekord držel před ním. Měří totiž úctyhodných 118,33 centimetrů. Ludo je podle majitelky trošku nemotora, rád se nechává hladit a také česat.

null

null

Stewie, kocour, který pomáhal

Vůbec nejdelší domácí kočkou, která kdy žila, byl se svými 123 centimetry kocourek Stewie. Ten už ale bohužel zemřel na rakovinu v roce 2013. Je také držitelem světového rekordu v délce ocasu, ten měřil 41,5 centimetrů. Stewie pocházel z Ameriky a byl certifikovaným terapeutickým zvířetem. Často navštěvoval centrum pro seniory a pomáhal podporovat povědomí o dobrých životních podmínkách v nevadském sociálním centru.

null

null

Nejdelší i nejvyšší

Ještě před tím než všechny rekordy pokořil Stewie, žila Scarlett Magic, která měla na kontě hned dva světové rekordy. Kromě toho, že byla v roce 2009 určena nejvyšší domácí kočkou, protože měřila 41,87 centimetrů, byla tahle roztomilá kočička také nejdelší kočkou se svými 108,51 centimetry.

Chtěli byste mít takové obra také doma?

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu