Kočky jako společníci. Věděli jste, že jejich srdce bije dvakrát rychleji než srdce člověka?

Přidat na Seznam.cz

Když nemají rodiny psa, mají zpravidla kočku. Kočka je domácí mazlíček poměrně oblíbený, i když se říká, že kočky nepatří k těm nejvěrnějším tvorům. Je však pravdou, že kočky dokážou člověku dělat společnost vždycky, když ji člověk potřebuje. Kočky jsou tedy oblíbeným domácím mazlíčkem, navíc jsou také nepochybně zajímavými stvořeními. Například věděli jste, že jejich srdce bije dvakrát rychleji než srdce člověka? To však není jediný fakt, který pro vás máme.

O kočkách se ví, že jsou to oblíbená zvířata v celosvětovém měřítku. Lidé si je pořizují do svých příbytků i několik. Málokdo ale ví, že kočky jsou oblíbenější než psi. Psy převyšují v celkovém měřítku třikrát. Zatímco v Česku jsou sice psi jako domácí mazlíčkové oblíbenější, v Severní Americe je více koček (v Severní Americe žije v domácnostech přes sedmdesát milionů korun, psů je o deset milionů méně).

Pojďme si proto zmínit několik zajímavostí o tomto oblíbeném domácím mazlíčkovi. Prozraďme si, čím je kočka zvláštní a proč se jedná o pozoruhodné stvoření.


Zajímavá fakta o kočkách

  • Věděli jste, že kočičí mozek je z devadesáti procent stejný jako mozek lidský? Kočky mají dokonce velice podobná emocionální centra jako lidi.
  • Když kočka přede, je jí dobře. To je věc, kterou nás rodiče učí. Jenže kočky nepředou jenom ve chvíli, kdy je jim dobře. Předou také v situacích, kdy se cítí v ohrožení nebo kdy se jejich život blíží ke konci.
  • Věděli jste, že kočky potřebují dvacet svalů k tomu, aby hýbaly ušima?
  • Věděli jste, že obyčejná domácí kočka by přeběhla i Usaina Bolta, nejrychlejšího běžce na světě? Dokáže totiž vyvinout rychlost až padesát km/h, Boltova rychlost je 43 km/h.
  • Kočky jsou velkými spáči. Odborníci se shodují na tom, že prospí až sedmdesát procent svého života. Dokážou spát dokonce šestnáct hodin denně! Největší množství energie jim spotřebovává lov, spánek je pak způsob, jak energii dobíjet.
Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.