Když na dovolenou, tak do Chorvatska. Poznejte zajímavosti o této destinaci

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Když na dovolenou, tak do Chorvatska. Poznejte zajímavosti o této destinaci (zdroj: pixabay.com)

Chorvatsko je oblíbená destinace Čechů. Když chtějí vyrazit k moři nebo chtějí vzít své ratolesti poprvé k slané vodě, jedou zásadně do Chorvatska, kam se ostatně dostanou i vlastním autem, nemusí využít letadlo nebo jinou formu dopravy. Stejně jako vloni nebo v uplynulých letech, i letos do Chorvatska zavítá drtivá většina Čechů. Právě těm by se mohly hodit informace týkající se této oblíbené destinace. Prozraďme si několik zajímavostí o Chorvatsku, o zdejší gastronomii nebo o módě, která se zde nosí.

Každý člověk by si měl před odletem nebo odjezdem na dovolenou o daném místě něco zjistit. Ať už jede do Chorvatska nebo do Itálie, informovanost je nadevše!


Zajímavosti o Chorvatsku

  • Každým rokem se zde koná karneval v Rijeke, který se řadí ke třem nejatraktivnějším festivalům v celé velké Evropě.
  • Věděli jste, že v Dubrovníku platí nejstarší pojišťovací zákon v celé Evropě? Vešel v platnost roku 1395.
  • V Chorvatsku se narodilo mnoho světově známých osobností. Patří k nim třeba fyzik Nikkola Tesla, který je známý svým přínosem do oblasti telekomunikace a energie. K jeho vynálezům patří třeba střídavý proud.
  • Věděli jste, že i padák je chorvatský vynález? Vůbec první nákres známého padáku má na svědomí Faust Vrančic z Šibeníku.
  • Pokud se budete nacházet v Makarské, pak navštivte zdejší muzeum. Jedná se totiž o muzeum s největší sbírkou mušlí i slimáků na světě.
  • Věděli jste, že Chorvatsko je v módním světě považováno za kolébku kravat? Nosili ji například chorvatší vojáci. Od Chorvatů si kravatu o pár let později převzali Francouzi.
  • Co přivézt jako suvenýr? Rozhodně sůl z Paškého a Stonského solivaru. Právě tato sůl je totiž považována za tu nejčistší ve Středozemí.
  • Na chorvatských ostrovech panuje dlouhé a suché léto, zimy jsou zde spíše mírné a převážně deštivé.
  • Věděli jste, že největším chorvatským ostrovem je ostrov Krk?
Autor: Martin L.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.