Kdo má nejvíce cen Grammy? Kdo překonal sledovanost Beatles a Elvise Presleyeho?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Guinnessovy rekordy jsou známé tím, že zaznamenávají ty nejzajímavější, nejextrémnější a někdy i podivné disciplíny – od nejrychlejšího běžce až po osobu s nejdelšími nehty na světě. Není tedy žádným překvapením, že několik rekordů drží i hvězdné zpěvácké celebrity.

Které celebrity vytvořily Guinnessovy světové rekordy prostřednictvím své profese? Je to zejména Beyoncé, Eminem a Justin Bieber.

Světové rekordy cen Grammy drží zpěvačka Beyoncé

V pouhém jednom roce získala ženská umělkyně většiny cen Grammy všech dob a s Jay-Z mají nejvíce cen Grammy, které získali jako manželský pár .
Beyoncé také vlastní rekordních 79 nominací na Grammy a vyhrála 28 z nich.

Jak je na tom Eminem?

V roce 2013 vytvořil Eminem světový rekord v počtu slov v hitové písni s názvem „Rap God“, která za 15 minut a čtyři sekundy dosáhla neuvěřitelných 1560 slov. Jen v jednom 15 sekundovém segmentu řekne rapper 97 slov. Je rovněž držitelem rekordu v řadě po sobě jdoucích alb USA č. 1 sólového umělce se šesti alby.

Justin Bieber: mladičká hvězda na výsluní

Justin Bieber – jeho klipy se staly svého času těmi nejsledovanějšími v hudební části kanálu YouTube. JustinBieberVEVO byl spuštěn tří miliardkrát a nejmladší sólový umělec, tak získal pět amerických alb.
Bieber byl také vůbec prvním člověkem, který současně držel první tři pozice britského žebříčku populárních hitů u jednotlivců dne 14. ledna 2016. To se nepodařilo ani Beatles nebo Elvisovi Presleymu.

Pharrell Williams vydal nejdelší hudební video vůbec

Po 24 hodinách překonalo Pharrellovo video „Happy“ rekord v nejdelším hudebním videu v roce 2013. Vzhledem k tomu, že hraje na smyčce více, než 300krát, vystupují tanečníci a celebrity se synchronizací rtů.

Skupina 21 Pilots však překonala rekord v roce 2020 svým hudebním videem „Level of Concern“. Video má 177 dní, 16 hodin, 10 minut a 25 sekund.

Zdroj: insider.com

Autor: Renata Horáková
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu