Kam za rekordmany? Většina lidí žije v působivém hrabství Cambridgeshire

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Od olympijských sportovců po slavné herce, je Cambridgeshire domovem několika zajímavých lidí, ale i zvířat. Některé z těchto úspěchů jsou spíše kuriozitou a poněkud neobvyklejší, ale čím netradičnější, tím větší výzva.

V Cambridgeshire žije ambiciózní parta lidí, která získala již desítky Guinnessových světových rekordů, od geniálních až po bizarní.

Ať už vezmeme v potaz největší pytel brambůrků až po muže, který drží rekord v pokládání cihel za hodinu.

Dokonce je tu i jeden psí světový rekord – uhodnete, jaký? Jedná se o největší vrh psů vůbec. Neapolské doze se narodilo 24 štěňat z jednoho vrhu, neuvěřitelné!

Kolik cihel se dá položit za hodinu?

Gary Lovegrove drží tento jedinečný světový rekord nesporně již více než 25 let. Tento muž položil za 60 minut na výstavě East of England v Peterboroughu 18. července 1995 – 872 cihel, z čehož každá měla hmotnost více, než 2 kg.

Největší shromáždění lidí oblečených v kostýmech jako víly

Psal se rok 2018 a 10. června se před katedrálou v Peterboroughu shromáždilo na stovky víl.

Střílení hrachu

Střílení hrachu je úsměvné, ale koná se každý rok ve Witchamu v Cambridgeshire. Soutěžící pomocí svého náčiní střílí hrách a míří při tom na cíl o velikosti terče ze vzdálenosti 3,2 m.

Za zásah do vnitřního kruhu získávají pět bodů, tři za střední a jeden za vnější kruh.

Nejvíce mistrů ve střelbě hrachu, které jednotlivci vyhráli, bylo sedm hráčů Mikea Fordhama v letech 1977-78, 1981, 1983-85 a 1992.

Nejútlejší pas

Tento rekord nebyl překonán déle, než 80 let. Ethel Grangerová z Peterboroughu dokázala zeštíhlit pas téměř o polovinu – z velikosti 22 palců na 13. Mohly za to její upnuté korzety, které znemožnily nárůst tukové hmoty a naopak způsobily zeštíhlení.

Byl pro ní vyvinut speciální ocelový prsten, který si dávala na pas. Trvalo to deset let, než se tak stalo – v roce 1939. Ethel sdílí rekord s francouzskou herečkou Emilií Marie Bouchaudovou.

Spuštění papírového letadla v nejvyšší nadmořské výšce

Učitel přírodních věd vytvořil světový rekord poté, co vypustil papírové letadlo ve výšce 35 043 metrů. Tento úžasný úspěch byl dílem Davida Greena a jeho vědeckého klubu na Ipswichské střední škole v Kesgrave. Papírové letadlo letělo nad Elsworth v Cambridgeshire 24. června 201

Největší večeře

Pečené hovězí maso, zelenina, omáčka a další ingredience zahrnovaly jídelní lístek, na kterém si pochutnalo 1632 hostů na akci pořádané v Peterboroughu dne 22. února 2009.

Nejdelší čas strávený uvnitř bubliny

Je těžké si představit bublinu, do které by se vešli dva lidé, ale přesně to se stalo v Peterboroughu. Profesionální umělec bublin Eran Backler a jeho manželka Lauren tím udělali světový rekord nejdelší dobou strávenou uvnitř bubliny o čase 1 minuty a 2,92 sekundy. Odehrálo se tak 22. prosince 2018 a tento rekord nebyl dosud překonán.

Držení kolíčků na prádlo v ruce

Stephen Bleacher vydržel za minutu držet v ruce 31 kolíčků. Překonal rekord ve Wimblingtonu v Cambridgeshire 26. května 2020.

Nejobjemnější pytel bramborových lupínků

Největší balíček brambůrek na světě o hmotnosti 1141 kg od společnosti Corkers Crisps v Cambridgeshire byl stanoven rekordem 13. září 2013.

Zdroj: cambridge-news.co.uk

Autor: Renata Horáková
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu