John W. Gacy jako sériový vrah převlečený za klauna. Stal se inspirací mnoha hororů

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Klauni patří k děsivým převlekům nejen kvůli natočeným hororům a seriálům, ale především kvůli historii, kterou tento převlek má. Zdánlivě neškodný veselý klaun rozesmávající děti se totiž změnil v hrůzostrašného vraha. John W. Gacy se stal jedním z nejznámějších vrahů.

Malý Gacy se narodil v roce 1942 v Chicagu. Jeho otec byl alkoholik, který Johna často byl, otcův kamarád malého Johna dokonce i sexuálně zneužíval. Přestože se dospívající chlapec snažil na všechny tyto problémy dětství zapomenout a nikdy nikomu neřekl o zneužívání, v dospělosti se od své rodiny odtrhl a se svou manželkou Marlynn se přestěhoval — chtěl začít nový život.

S novým životem nepřišlo nic hezkého

Sexuální choutky a pohnutá psychika dostaly průchod právě až v novém městě a nové práci. Jako manažer tří restaurací KFC si vyhlédl několik prvních obětí z řad zaměstnanců. Ty sexuálně obtěžoval, a tak ho brzy odsoudili k deseti letům vězení. V den, kdy Johna odsoudili za sexuální obtěžování, se s ním jeho žena rozvedla. John už svou manželku ani děti nikdy neviděl.

Po opuštění věznice

Trest odnětí svobody byl Gacymu ukončen předčasně za vzorné chování. Nejvíce mu pomáhal jeho zdánlivě příjemný a obětavý tón hlasu. Carole Hoffová, se kterou se seznámil v roce 1972, dokázala chápat Johna a jeho sexuální pouto k mladým chlapcům, později si ho dokonce i vzala, ale po třech letech se s ním opět rozvedla.

V té době začal vraždit

S druhým rozvodem už měl Gacy jasno — již nemá co ztratit. Své oběti si vytipoval na ulici nebo zastávkách městské hromadné dopravy. Chlapce nalákal dovnitř svého vozu, většinou používal nabídku práce ve své firmě, nebo drogy. Ještě v autě své oběti pár ranami omráčil a dovezl až k sobě domů. Jeho oblíbeným převlekem byl právě kostým šaška, ke kterému se rozhodně nikdo v té době nebál nastoupit.

Poslední oběť

V jeho domě musela každá vražda probíhat skutečně hrozivě. Poslední obětí byl mladý Robert Piest, který ještě před schůzkou zanechal vzkaz o tom, kde se bude nacházet a s kým. Když přišli policisté ověřit Gacyho, našli v domě neuvěřitelný krvavý úkryt ve sklepě.

29 koster ve sklepě

Sériový vrah Gacy se ani nesnažil těla obětí někam odvážet, proto policie našla celkem 29 koster mladých chlapců přímo v jeho sklepě. Policie tento hrůzný čin objevila v roce 1978. Jeho soud přišel o dva roky později, při kterém se Gacy snažil své konání svádět na psychickou poruchu.

To mu však neprošlo a byl odsouzen celkem z 33 vražd k trestu smrti. Při čekání ve vězení na tento trest ještě namaloval několik obrazů, které jsou v dnešní době velmi cenné. Jeho poslední slova před smrtí jsou známá po celém světě a ukazují na Gacyho nehoráznou arogantnost a fakt, že svých činů nelituje — „polibte mi prdel“.

Zdroje: https://www.biography.com/crime-figure/john-wayne-gacy, cs.wikipedia.org

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu