Jesse Pomeroy: Mladý sériový vrah to sám neměl v životě snadné, své bolístky si vybíjel na ostatních dětech

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jesse Pomeroy se narodil v roce 1859, měl staršího bratra, který s ním nechtěl mít nic společného, jejich otec jej surově bil již od útlého dětství. Jesse měl dobrý vztah pouze se svou matkou. Ostatní děti se mu posmívaly.

Jesse měl totiž jedno oko mléčně bílé, odstávaly mu uši a měl široké rty –  na tu dobu vypadal tedy dost neobvykle, a to se v dětském světě neodpouští. Tak jako byl život krutý k němu, byla později Jesse krutý právě k ostatním dětem. Vraždil obzvláště krutým a ohavným způsobem, a stal se tak nejmladším sériovým vrahem odsouzeným na doživotí ve státě Massachusetts.

Děti lákal na bonbóny

Spolužáci ve škole jej šikanovali, Jesse se tak stahoval do sebe a volný čas trávil v ústraní a sám. Později si svůj vztek na okolní svět začal vybíjet na nevinných němých tvářích. Zabíjel a mučil zvířata, což mu ale přestávalo stačit. V jedenácti letech začal lákat mladší děti na sladkosti a následně je odváděl na odlehlá místa. Tam tyto malé děti začal surově bít a mučit. V novinách se o těchto případech začalo psát a Jesseho matka začala něco tušit, proto se rodina raději odstěhovala do Bostonu.

Mučení mu přináší radost, a tak nepřestává

Jenže Jesse je mučením nevinných obětí posedlý, bolest jiných mu přináší radost a úlevu. V roce 1872 si vyhlídne svou další oběť, unese, spoutá a následně mučí dalšího chlapce – hocha nejdříve svlékne, pak jej mučí i sexuálně, pořeže ho a surově zbije. Naštěstí jej nezabil, tak mohl dát policii důležitou indicii, vzpomněl si totiž, že chlapec, jenž mu to způsobil, měl jedno oko úplně bílé.

To přivede vyšetřovatele až přímo k Jessimu. Ten je následně poslán do polepšovny, kde má strávit šest let. Jesse si ale rychle spočítá, jak se může dostat domů dříve – stačí se vzorně chovat. Po pár měsících je skutečně propuštěn za vzorné chování, a může tak pokračovat ve svých činech.

Mary Bellová: Její příběh vám bude nahánět husí kůži, jako dětská vražedkyně se s oběťmi nepárala.

Mrtví ho neusvědčí

Jesse má stále chuť ubližovat, dochází mu ale, že pouze mrtví ho nemohou usvědčit, a proto svou další oběť, desetiletou Katie v roce 1874 rovnou zabije. O měsíc později zabije i malého Horace. Jeho tělo je nalezeno na pláži, policie si následně přijde pro Jesseho – a na jeho oblečení najde stopy krve i bahna z místa činu. Jesse už se z toho nemá šanci vykroutit a nakonec se k oběma vraždám přiznává.

Guvernér pro něj navrhuje trest smrti, kvůli nízkému věku je ale trest zmírněn pouze na doživotí. Dětský vrah Jesse Pomeroy tak skutečně strávil posledních 57 let života ve vězení – z toho byl 40 let ve vězení na samotce.

Zdroj: Murderpedia | zdroj foto: Wikimedia, CC

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu