Jako v Bradavicích. V londýnském podniku si můžete namíchat vlastní lektvar a objevit svět čar a kouzel

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Londýnský podnik The Cauldron připravil pro své návštěvníky neobvyklou zábavu. Do tohoto baru se nechodí jen pít, při návštěvě vyfasujete kouzelnický hábit, hůlku a posadíte se ke stolu, kde se za pomocí molekulární mixologie naučíte míchat lektvary.

Jako v Bradavicích

Londýnský podnik se inspiroval slavným dílem o kouzelníkovi Harry Potterovi. Všichni fanoušci knížek pro děti o čarodějích si nyní mohou vyzkoušet, jak to v takovém kouzelnickém světě chodí a jak se vlastně míchají tajemné lektvary. Ke všemu je přizpůsoben i vzhled celého podniku a všude na návštěvníky dýchá ojedinělá a doslova kouzelná atmosféra.

Lektvary se zde míchají za pomocí molekulární mixologie, což je obor, ve kterém se tvoří koktejly za pomocí techniky a vybavení pro molekulární gastronomii. Na výsledku si tak návštěvníci nejen pochutnají, ale potěší i další své smyslové vjemy.

Zpátky do dětství

Spoluzakladatel podniku Matthew Cortland vysvětluje záměr podniku takto: „Naším cílem je vnést fantazii a magii do života, a to za pomoci vědy, technologie a designu. To umožní lidem vstoupit do imaginativního světa jejich dětství velmi autentickým způsobem.“

Není to jen o pití

V tomto podniku nejde jen o to se napít, všichni návštěvníci jsou aktivně zapojeni do děje, a to navozuje pocit, že kolem nich skutečně proudí jakási magie. Během hodiny lektvarů dostanou návštěvníci kouzelnou hůlku a obléknou i kouzelnický hábit. Hůlky se vyrábějí přímo v podniku a jsou spárované se vším, co je okolo. Hůlkou se také dají míchat koktejly, ale i zhasínat světla, nebo odemykat skříňky.

I když se podnik nehlásí přímo k odkazu na Harryho Pottera, nejvíce návštěvníků jsou fanoušky této oblíbené ságy.

Autor: Lenka Svobodová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT