Jak vznikl sport a jaké jsou jeho druhy a výhody? Přečtěte si sportovní dějiny.

Sport je obecně znám jako určitá fyzická aktivita, která je zaměřena na aktivní pohyb. Každý druh sportu má určen svá pravidla a jsme při něm schopni zaznamenávat či měřit jeho výsledky.


Vznik sportu

Již v dávné minulosti bylo potřeba plně vycvičit příslušníky armád – aby to bylo jednodušší, výcvik se proměnil v určité hry, které byly zaměřeny na fyzickou zdatnost bojovníků, což byla například jízda na koni, lukostřelba či bojový zápas. Z nich se následně vyvinuly řecké olympijské soutěže a aby nebyla olympiáda zaměřena pouze na sport, organizátoři přidali do soutěží také míčové hry.

Sport a jeho výhody

 • Máte problémy se spaním? Proběhněte se večer okolo bloku a budete spát, jako když vás do vody hodí. Ráno budete krásně odpočatí a soustředění.
 • Jak se ráno dostat do pohody? Zkuste ranní rozcvičku! Stačí 10 minut protahování či šlapání na rotopedu a hned se budete cítit lépe.
 • Sport prokrvuje! Sex po sportu je něco jako zasloužená odměna, orgány jsou krásně prokrvené a vy si to užijete jako nikdy.
 • Bolí vás hlava? Zapomeňte na polykání různých tablet a protáhněte si pořádně páteř. Rozdíl pocítíte prakticky ihned.
 • Snižte si hladinu krevních tuků! Sport vás zbaví jak cholesterolu, tak triglyceridů a navíc působí preventivně proti infarktu. A to si vaše tělo určitě zaslouží.

Dělení sportu a jeho příklady

 • zimní – lyžování, hokej, boby
 • letní – fotbal, lakros, ragby
 • pálkovací – softbal, kriket, baseball
 • vodní – vodní pólo, plavání, potápění
 • míčové – tenis, kroket, squash
 • orientační – orientační běh – rádiový, lyžařský
 • bojové a extrémní – judo, karate, kick-box
 • silové – kulturistika, vzpírání, páka
 • motoristické – Enduro, sněžné skútry, rallye
 • zaměřené na přesnost – bowling, lukostřelba, kuličky

 

Navíc sport uvolňuje tzv. hormon štěstí a vy se po nějaké době tréninku začnete cítit vyrovnaní, spokojení a šťastní. Proč to nezkusit ještě dnes? Vyberte si ze seznamu sport, který je vám nejbližší a hurá na to!

Autor: Martin L.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 5 lidí
StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 40 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 40 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 49 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 5 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 5 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 49 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 40 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 40 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 40 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 49 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 49 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 5 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 5 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 49 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.