Jak jsme potkali opice na Kostarice. Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Byli jsme právě na výletě po Kostarice a pět dnů bylo za námi. Zbýval poslední den a všichni jsme toužili po jediném. Potkat zdejší opice. Samozřejmě, že ty volně žijící, vždyť jsme o nich už tolik slyšeli a pořád se nám potvůrky nějak vyhýbali. Byli jsme z toho zklamaní, ale nevzdávali jsme se. Nakonec se to povedlo a opravdu to byl jeden z nejkrásnějších cestovatelských zážitků.

Den D a výlet do deštného pralesa

Proč jsme hledali právě opice? Kamarád nám vyprávěl, že takové setkání se nám vryje po paměti, a že jde o opravdu ojedinělý zážitek. Když ty malé, roztomilé a neuvěřitelně chytré tvory člověk vidí jinak, než jen za mřížemi zoologické zahrady, může s nimi komunikovat, pozorovat se a obdivovat úplně jinak, tak nějak naživo. Poslední den naší výpravy po Kostarice jsme měli naplánovaný výlet do deštného pralesa. Už jsme nějak cítili, že tohle bude naše šance. A instinkt nezklamal.

Byly slyšet, ale nebyly vidět

Túra byla dlouhá, výletem jsme měli strávit celý den. Po celou dobu jsme jen šli a všude okolo slyšeli opičí výskání, vlastně to znělo jako vysmívání, jako by vycítily, že právě je tady hledáme a hrály si s námi. Už to byl ale zážitek. Byly tam a dávaly o sobě vědět. Pak nám průvodce oznámil, že se naše túra blíží pomalu ke konci.

Ukázaly se

Šli jsme právě po visutém a dlouhém mostě, když jsme je konečně spatřili. Na velké větvi před námi sedělo několik opic, dívaly se na nás, pak se rozeběhly a začaly skákat po stromech a honit se. Jako by se předváděly. Bylo to úžasné, přeskakovaly tam, jen kousíček od nás. Jedna z nich si pak na větev sedla, zahleděla se na naši skupinku a začala se škrábat na hlavě, že by snad přemýšlela, kdo jsme a co tam děláme?

Vidět opice v jejich přirozeném prostředí bylo úchvatné, na tohle nezapomeneme.

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu