Italská babička drží světový rekord. Ve 104 letech porazila koronavirus a stala se tak symbolem naděje pro všechny

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ada Zanusso má 104 let a v minulosti přežila i dobu řádění španělské chřipky. Nyní porazila koronavirus, a stala se tak světovou rekordmankou. Podle lékařů jde o nejstarší osobu, která se dokázala s touto zákeřnou nemocí poprat. Před ní držela rekord 103letá babička z Číny.

Už se jí daří mnohem lépe

Senioři obecně jsou nejohroženější skupinou. Italská babička však ukázala, že naděje žije stále, a pokud máte chuť bojovat, může se to podařit. O téhle vitální italské babičce se tak teď mluví jako o novém symbolu naděje, protože ta umírá vždycky jako poslední. Stařenka se nakazila onemocněním COVID-19 v domě seniorů v severoitalském městě Biella.

První příznaky začala žena pociťovat 17. března. Od začátku si stařenka myslela, že je to koronavirus, protože nákaza se v té době jejich domovem značně šířila, testy ji nakonec potvrdily. V pečovatelském domově, kde se stařenka nakazila, zemřelo už 20 pacientů s tímto onemocněním.

Zvládla i období španělské chřipky

Nyní se už italské babičce daří mnohem lépe, podle lékařů už dokáže sama vstát z postele, dojít i židli a posadit se. Vrací se tak zase zpátky do formy, kterou má i na pokročilý věk normálně velmi dobrou. Carla Furnová Marcheseová, ošetřující lékařka stařenky okomentovala situaci: „Z jejího uzdravení máme obrovskou radost, je to naděje pro všechny trpící.“

Tato hrdinka se doslova poprala o svůj život a přejeme jí ještě spoustu spokojených dnů.

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT