Investovali jste do zlata? A víte o něm to, co jen málokdo?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Investovali jste do zlata? A víte o něm to, co jen málokdo?(zdroj: pixabay.com)

V současné době lidé začínají hojně investovat do zlata. Chtějí své naspořené peníze investovat do něčeho, co jim přinese velké zvýhodnění. Zlato je rozhodně skvělá investice, ovšem už krapet riskantnější. Ve světě investování platí, že čím riskantnější investice bude, tím vyšší bude zvýhodnění, ale zejména investoři-začátečníci touží po ziscích a často se kvůli nerozvážnému, riskantnímu investování spálí. Co se však týče zlata, to je rozhodně dobrá investice, jen je třeba sledovat jeho kolísající hodnotu. 

Pokud se rozhodnete investovat do zlata, seznamte se s ním trochu. Poznejte zajímavosti a zajímavá fakta, která zná jenom málokdo. Abyste nemuseli zdlouhavě pátrat na internetu, přinášíme vám to nejzajímavější, co se zlata týče. 


Zajímavá fakta o zlatě

  • Věděli jste, že nejčistší dosud vyrobené zlato mělo ryzost 999,9999? Jedná se o zlato s takzvanou ryzostí sedmi devítek. V drtivé většině případů se používá k chemickým účelům. 
  • Věděli jste, že i takzvané zlatonosné písky obsahují zlato? Většinou mají dost hrubé nebo někdy i jemné prachové podíly zlata. 
  • Věděli jste, že lidé těží zlato už minimálně šest tisíc let? Dokazují to nejen písemné prameny (například bible nebo antické báje), ale také nalezené klenoty a podobně. 
  • Věděli jste, že zlato se těží ve více jak padesáti zemích celého světa? V současné době je největší naleziště zlata v Jihoafrické republice a také v Rusku a Kanadě. 
  • Věděli jste, že vůbec největším předmětem, který byl vyrobený ze zlata, byla zlatá vana, která se dnes nachází v jednom z japonských hotelů? Váží kolem sto padesáti kilogramů a podle všeho má  léčivé účinky – dokáže uzdravovat, navíc má prodlužovat život těm, kteří se v ní vykoupou. 
  • Věděli jste, že zlato se už od pradávna nepoužívalo jenom jako platidlo, ale také se používalo pro zdraví? Zlatem se dokonce léčila i tuberkulóza. 
Autor: Vlastimil V.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.