Lidé a opice jsou si skutečně v mnohém podobní. Roztomilá šestiletá gorila Anaka ze zoologické zahrady v americké Atlantě se narodila s nedostatkem pigmentu. Její ošetřovatelé zveřejnili několik fotek, ze kterých je patrné, jak moc jsi si ve skutečnosti podobní.
DNA gorily a člověka
Když se pozorně zadíváte na velké opice, jakými jsou šimpanz nebo gorila, už na první pohled jde zpozorovat, jak moc jsou si opice a lidé podobní. Ve skutečnosti se naše DNA liší od toho gorilího jen o 1,6 procent. Například slavná gorila Koko uměla s lidmi komunikovat za pomocí znakového jazyka.
Když teď zveřejnili ošetřovatelé gorily z americké Atlanty fotografie, na kterých je zřetelně vidět díky ztrátě pigmentu, jak vypadají gorilí ruce, máme důkaz největší. Gorily nemají drápy ale nehty, které jsou stejné jako ty lidské.
Oslava gorilích narozenin
Začátkem tohoto roku oslavila gorila Anaka své šesté narozeniny. Během oslavy se ani ona samozřejmě neváhala vyfotit a ošetřovatelé pak některé fotografie uveřejnili. Poté se na oficiálních facebookových stránkách zoologické zahrady začaly objevovat komentáře a gratulace k narozeninám. Pozorným pozorovatelům neunikl detailní obrázek na ruce gorily.
Vada pigmentu
Šestiletá gorila se narodila s jedinečnou vadou pigmentace. Detailní snímek zachycující její ruce odhaluje, že gorilí ruce vypadají jako ty lidské. Stejně jako lidé mají gorily protichůdné palce a individuální otisky prstů. Další neuvěřitelnou věcí jsou nehty. Na rozdíl od jiných zvířat mají totiž primáti spíše nehty než drápy. Ty používají k otevírání věcí, škrábání nebo k čištění srsti.
Podle odborníků sdílíme s opicemi až 99 procent společných genů.