Fakta o zvířatech, která vás rozesmějí. Zpříjemněte si den!

Přidat na Seznam.cz

Kdo by nemiloval zvířata! Zvířata dokážou rozradostnit každý den, i když je sebevíc smutný nebo pochmurný. Řada lidí dokonce ve svých domácnostech nějaká zvířata chová. Nejoblíbenější jsou rozhodně pejsci, kteří jsou učenliví, navíc jsou skvělými společníky a přáteli na dlouhou část života. V případě, že patříte k lidem, kteří sice nemají doma žádného mazlíčka, ale zvířata milujete, prozraďme si o nich několik zajímavostí, které vás rozhodně rozesmějí. Jak jsme zmínili, i zvířata mohou rozradostnit den.

Vybrali jsme jen nejzajímavější a nejzábavnější fakta, která se zvířaty souvisí nebo která s nimi úzce pojí. Najednou nebudete vědět, co na zvířatech milujete nejvíc!


Zajímavá fakta o zvířatech

  • Věděli jste, že psi jsou velkými gentlemany? Při hrách s fenkami nechávají fenky vyhrát, i když psi moc dobře vědí, že jssou fyzicky silnější tvorové.
  • Věděli jste, že mořští koníci mají na celý život jenom jednoho jediného partnera? Aby se neztratili a neuplavali si, při cestování se drží za ocasy. Jak roztomilé!
  • Věděli jste, že krávy se hodně podobají lidem? Například mají taky nejlepší přítelkyně.
  • Věděli jste, že delfíni se navzájem oslovují jmény? Mají toho tedy s námi taky hodně podobného, i když nám jejich zvuk, který vydávají, přijde trochu nepříjemný.
  • Věděli jste, že želvy mohou dýchat svým zadkem? To si určitě zapamatujete a uděláte ze sebe chytrého v zoologické zahradě, že ano!
  • Věděli jste, že vydry se během spánku drží za tlapky? Důvod je prostý – nechtějí, aby je unesl proud.
  • Věděl jste, že ústřice mohou měnit pohlaví dle toho, jak se jim to zrovna hodí? Někdy jsou mužem, jindy jsou ženou.
  • Věděli jste, že vzor na psím čumáku je stejný jako otisky prstů u lidí? Taky má každý pes svůj unikátní vzor na čumáku, podle kterého se dají snáze identifikovat.
Autor: Vlastimil V.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.