Fakta o zdraví, která již nejsou pravdivá

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Myslíte si, že víte, co je pro vaše tělo nejlepší? Věda dokazuje, že některá konvenční fakta již nejsou pravdivá. O která se jedná? To se dozvíte v dnešním článku.

Vakcíny jsou nebezpečné

Skutečně věříte tomu, že očkování způsobuje autismus? Je to mýtus a spoustu lidí si spojuje konzervační látku thimerosal za riskantní. Tato látka se ve vakcínách objevuje jen zřídka. Faktem však zůstává, že u neočkovaných lidí, může dojít k propuknutí nemocí, které lékaři neviděli po celá desetiletí. Sečteno a podtrženo – vakcíny nezpůsobují autismus. Také nezhorší váš zdravotní stav, že byste se nakazili nemocí.

To platí i pro chřipku. Injikován je mrtvý virus, takže je nemožné z nemoci dostat „nemoc“. Lidé, kteří zažívají tuto reakci, pociťují jen nastartování imunitního systému. Dokonce i vakcíny, které obsahují živé formy viru, jako je vakcína MMR (spalničky, příušnice a zarděnky) používají oslabené formy viru a jsou pro většinu lidí bezpečné (za předpokladu, že nemají oslabený imunitní systém). Vakcíny ve skutečnosti zachraňují životy a nemocem předcházejí.

Potravinová alergie se nevyskytuje v pozdějších letech života

Potravinové alergie jsou bohužel na vzestupu a jsou stále závažnější a vědci si nejsou jisti, proč. Lidé si je vypěstují v kterékoliv fázi života a prakticky k jakémukoliv druhu jídla. Jejich účinky se pohybují od mírných až po závažné. Přestože došlo k určitému pokroku v expoziční terapii, která člověka vystavuje alergenům postupně, neznamená to, že alergičtí nebudou.

Astmatem trpí pouze děti

Stejně jako u alergií se astma vyvine stejně dobře i v dospělosti, i když jste ho nikdy předtím neměli.

Bílkoviny neškodí

Proteiny vás sice zasytí a zajistí pomalý vzestup přísunu kalorií, ale příliš mnoho živočišných bílkovin způsobí zvýšení kyselosti a rizika zánětu. To je spojeno s řadou chronických nemocí.

Nadšenci paleo-stravy tak zřejmě nebudou potěšeni, ale tohle klíč, jak zůstat mladý a zdravý po celý život nebude. Tělu stačí pouze 50 gramů bílkovin. Jednou z nejzdravějších věcí je vegetariánskou večeře a bílkoviny jíst zkrátka jen k snídani a obědu.

Zdroj: www.thehealthy.com

Autor: Renata Horáková
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu