Fakta o snech – co všechno se děje, když spíme a sníme

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
sny (zdroj foto: freepik.com)

Sen je zážitek iluzorních hlasů, obrazů, ale i jiných vjemů, které vytváří náš mozek během spánku. Sny nám často ukazují nemožné a nesmyslné věci nebo to co přejeme vidět, i to co nás děsí. Jsou zcela mimo naši kontrolu, a proto nás tolik fascinují.


Když sníme

Sny vycházejí z vnějších i vnitřních představ, vzpomínek i osobních zkušeností spícího člověka. Často se nám zdá o lidech, kteří nás obklopují, ale i o zcela neznámých lidech nebo skutečnostech. Každý symbol a každý detail ze snu něco znamená a dá se vyložit. Není problém nahlédnout do snáře a tak si svůj sen vyložit. To je ovšem jen obecný výklad a často slouží pro lidi, kteří bývají pověrčiví. Skutečný význam svého snu by si měl člověk umět vyložit sám pro sebe. Dá se toho dosáhnout dlouhodobým zkoumáním snění, ale i sebe samého.

Symbolika snů

Hodně často se nám zdají sny o věcech a tématech, které právě ve svém životě řešíme. Sny tak popisují naše emoční nastavení. Díky snům si tak můžeme uvědomit spoustu věcí, mohou tak být naším jakýmsi životním ukazatelem. Důležité je nenechat své sny jen tak a přejít je. I když je řeč snů jen symbolická, každý z nás by měl být schopen ten svůj symbol ze snu rozluštit. Sny se nám totiž nezdají jen tak a mohou nás přivést na to, co potřebujeme znát.

Orgasmus i ochrnutí – co všechno se může ve snu stát

V průběhu spánku je naše tělo jednoduše paralyzováno. Tak je zabráněno tomu, abychom se pohybovali, když se nám právě něco zdá. Není ani výjimkou, že můžete ve svém snu zažít orgasmus. Orgasmus ve spánku bývá dost často doprovázen silnými, ale pozitivními emocemi. V 95 procentech bez viditelných výsledků. Erotické sny jsou způsobovány touhou, kterou cítíme ve svém reálném životě. Možná už se vám také někdy zdálo, že se vám chce hrozně moc na toaletu. A po probuzení jste skutečně hned na toaletu museli. Sny nám tak jen dávají signál o tom, co naše tělo zrovna potřebuje.

Berte své sny vážně a naučte se v nich číst – možná, že i vám to v životě pomůže.

 

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat