Fakta o Japonsku aneb poznáváme svět

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Poznat svět – to je sen a cíl mnohých z nás. Pokud také milujete cestování a chcete svět poznat, pak máte na svém „wish listu“ taky Japonsko, zemi, která nejednoho člověka udivuje v tom nejlepším slova smyslu. O Japoncích se mluví jako o velice specifickém národě, který je sám o sobě podivuhodný, stejně tak zajímavý. I když Japonsko jako takové je velice inovativní a právě v Japonsku se přichází na různé nové technologie, stejně se zde uctívají a chrání zvyky či pozůstatky z dřívějších, starých dob.

Jak již bylo zmíněno, Japonsko je podivuhodné a zároveň zajímavé. Pokud se sem vydáváte nebo máte v plánu zemi navštívit, přinášíme vám seznam těch nejzajímavějších faktů, o nichž jste možná neměli ani tušení.

Fakta o Japonsku

  • Sushi je typický japonský pokrm. Zdejší mistři se učí sushi připravovat i několik dlouhých let. Zároveň je to nejvíce konzumované jídlo v Japonsku, minimálně jednou denně ho jí všichni Japonci.
  • V Japonsku se dbá na to, aby se neplýtvalo potravinami nebo jinými zdroji. Snaží se chránit životní prostředí a svět kolem.
  • V Japonsku se málokdy nepohodnou kvůli náboženství, nevznikají kvůli náboženství války jako jinde na světě. Náboženství totiž v životech Japonců nehraje žádnou roli.
  • Japonci jsou milovníci cestování. Cestují nejen po Japonsku jako po své zemi, ale velkým lákadlem je pro ně taky Evropa.
  • Japonci jsou lidé dožívající se velice vysokého věku. To ostatně dokazují také statistiky. V Japonsku dnes žije více jak padesát tisíc lidí, kteří jsou starší sta let.
  • Když budete jíst v japonské restauraci, nikdy nedávejte číšníkovi dýško neboli spropitné. I když v Evropě se to vítá, v Japonsku tím urazíte číšníka. V Japonsku spropitným dáváte najevo, že jste víc než čísník.
  • Japonci jsou doslova posedlí čistotou. To je důvod, proč drtivá většina z nich nosí takřka neustále roušku. V případě nachlazení nosí Japonci roušku opravdu pořád.
Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT