Fakta o Japonsku aneb poznáváme svět

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Fakta o Japonsku aneb poznáváme svět (zdroj: pixabay.com)

Poznat svět – to je sen a cíl mnohých z nás. Pokud také milujete cestování a chcete svět poznat, pak máte na svém „wish listu“ taky Japonsko, zemi, která nejednoho člověka udivuje v tom nejlepším slova smyslu. O Japoncích se mluví jako o velice specifickém národě, který je sám o sobě podivuhodný, stejně tak zajímavý. I když Japonsko jako takové je velice inovativní a právě v Japonsku se přichází na různé nové technologie, stejně se zde uctívají a chrání zvyky či pozůstatky z dřívějších, starých dob.

Jak již bylo zmíněno, Japonsko je podivuhodné a zároveň zajímavé. Pokud se sem vydáváte nebo máte v plánu zemi navštívit, přinášíme vám seznam těch nejzajímavějších faktů, o nichž jste možná neměli ani tušení.


Fakta o Japonsku

  • Sushi je typický japonský pokrm. Zdejší mistři se učí sushi připravovat i několik dlouhých let. Zároveň je to nejvíce konzumované jídlo v Japonsku, minimálně jednou denně ho jí všichni Japonci.
  • V Japonsku se dbá na to, aby se neplýtvalo potravinami nebo jinými zdroji. Snaží se chránit životní prostředí a svět kolem.
  • V Japonsku se málokdy nepohodnou kvůli náboženství, nevznikají kvůli náboženství války jako jinde na světě. Náboženství totiž v životech Japonců nehraje žádnou roli.
  • Japonci jsou milovníci cestování. Cestují nejen po Japonsku jako po své zemi, ale velkým lákadlem je pro ně taky Evropa.
  • Japonci jsou lidé dožívající se velice vysokého věku. To ostatně dokazují také statistiky. V Japonsku dnes žije více jak padesát tisíc lidí, kteří jsou starší sta let.
  • Když budete jíst v japonské restauraci, nikdy nedávejte číšníkovi dýško neboli spropitné. I když v Evropě se to vítá, v Japonsku tím urazíte číšníka. V Japonsku spropitným dáváte najevo, že jste víc než čísník.
  • Japonci jsou doslova posedlí čistotou. To je důvod, proč drtivá většina z nich nosí takřka neustále roušku. V případě nachlazení nosí Japonci roušku opravdu pořád.
Autor: Martin L.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.