Fakta o čokoládě, které vás postaví ze židle

Kdo by nemiloval čokoládu! Čokoláda je oblíbenou cukrovinkou nejednoho z nás, bohužel někteří na ni mají alergii. Pokud však alergii na čokoládu nemáte, určitě ji zbožňujete jako zbytek národa. I když je čokoláda oblíbenou sladkostí, jen málokdo o ní ví zajímavé informace. To, že existují tři druhy čokolády, a sice hořká, mléčná a bílá, to je všeobecně známý fakt. Co se však neví, tak je třeba to, že bílá čokoláda prakticky není ani čokoláda, jelikož neobsahuje žádné kakaové boby. A co dalšího o čokoládě nevíte?

Čokoládou se zabývala celá řada výzkumů. Víte, co fantastického a zajímavého výzkumy odhadlily?


Hořká čokoláda pro srdce a oběhový systém

Nedávné výzkumy ukázaly, že hořká čokoláda prospívá jak našemu srdci, tak oběhovému systému člověka. Obsahuje totiž velké množství flavonoidů a antioxidačních látek, které zlepšují funkci cévní výstelky a mimo jiné i zvyšují schopnost cév se roztahovat. Díky hořké čokoládě se snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění až o pětasedmdesát procent.

Čokoláda léčí kašel

Trápí vás kašel? Pak jezte čokoládu. Čokoláda obsahuje teobromin, což je látka účinná v boji proti kašli. Má méně vedlejších účinků než běžně se užívající kodein, zároveň je o třetinu účinnější než zmiňovaný kodein. Čokoláda nejen, že zbaví člověka kašle, ale také sníží krevní tlak.

Čokoláda proti depresi

Věděli jste, že čokoláda dokáže vyvolat pocity klidu, štěstí a také zamilovanosti? Obsahuje totiž látky, které dokážou povzbudit náladu a které působí proti stresu a depresi.

Čokoláda jako součást wellness a kosmetiky

Kdo pravidelně navštěvuje wellness, pak jistě ví, že čokoláda je součástí mnoha zdejších procedur. Kromě toho se využívá i v kosmetice. Kakaové máslo, čokoládové koupele nebo zábaly z hořké čokolády mají blahodárný vliv na pokožku. Čokoláda pleť a pokožku krásně vyživuje.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 6 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 20 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 20 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 20 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 20 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 6 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 6 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 8 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 6 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.