Eva (27): O krásách Dubajské safari nestačí jen číst, ty musíte prožít. Ale vezměte si s sebou léky na nevolnost

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Každý, kdo navštíví krásnou Dubaj, by si rozhodně neměl odpustit výlet na safari, protože tento nezapomenutelný zážitek můžete zažít pouze tam. Je to den plný vzrušujícího adrenalinu, romantiky a dobrého jídla. Ale pozor! Taky jsem brzy pochopila, proč mají v autech pytlíky na zvracení.

První, co jsem v Dubaji chtěla vidět, bylo moře

Po příletu do Dubaje jsme se ubytovali v předem domluveném hotelu Hilton, a hned na recepci nám nabízeli různé reklamní letáky. S mírným úsměvem na rtech jsme je přijali a vypravili se na pokoj vybalit věci. Jediné, co jsem chtěla, bylo rychle vidět moře. Až po několika dnech jsem si vzpomněla na letáčky, které jsme obdrželi, a první věc, která mne zaujala, byl právě výlet do pouště. Ostatní jsem k tomuto dobrodružství ani nemusela dlouho přemlouvat.

Vnitřek u Land Cruiseru, který pro nás přijel, byl mírně upravený

Za dva dny, jsme v předem domluvený čas stáli před hotelem a čekali na odvoz. Bylo nás dohromady 8, a proto pro nás poslali dvě auta. Neskutečně jsem se těšila. Když auta přijela, utvořili jsme dvě skupiny. V jednom jeli jen chlapi a ve druhém my, ženy. Hned po nasednutí jsem si všimla, že auto má vevnitř vyztuženou ocelovou konstrukci, kterou byste v obyčejných autech hledali jen těžko, a papírové pytlíky. Trochu mě to udivilo a znejistilo.

Při první zastávce jsem si všimla, že se řidiči na něčem domlouvají

Cesta však byla skvělá. Náš řidič po cestě vyprávěl, že tuto práci nedělá dlouho, ale nemáme se bát, řídí dobře. Už jsme byli několik minut v poušti a tahle vyhlídková jízda se mi líbila. Zastavili jsme až na velbloudí farmě. Zvířata byla úžasná. Nechali se i pohladit, ale zaujalo mě, že řidiči obou aut začínají upouštět vzduch z pneumatik. Taky jsem si všimla ještě něčeho jiného. Na něčem se domlouvali, a přitom koukali na naši skupinku žen. A mě oblil pot.

Nebezpečná jízda po poušti mě fascinovala

Po této krátké zastávce jsme opět všichni nasedli do aut a netrvalo ani pět minut, abych pochopila, že pravý výlet teprve začíná. Řidiči jeli adrenalinovou jízdu po dunách. Občas jsem měla pocit, jako bychom padali a nevěděla jsem, čeho se v autě chytit dřív. Všechny holky jsme jen ječely a modlily se (ještěže nám řidič nerozuměl). Po dalších deseti minutách jsem pochopila, proč tam jsou ty pytlíky. Snad v životě mi nebylo tak zle, a přesto jsem byla fascinovaná jízdou.

TIP: Petr (24): Nejkrásnější pohled na světě. V marocké poušti jsme spatřili snad celou miliardu hvězd

Věděli jste, že na písku si můžete zajezdit stejně jako v zimě na sněhu?

Když tato jízda skončila a my zastavili u pouštního kempu, můj sáček už byl použitý a já z auta vylezla málem po čtyřech. Pohled na zapadající slunce nad písečnými dunami mě ale rychle vrátil zpět do normálního stavu. Stihla jsem si ještě před večeří zajezdit na snowboardu. Zní to divně, když se bavíme o poušti, ale je to tak. Jen se to jmenuje sandboarding a místo zasněžených kopců si tam můžete zajezdit na dunách sypkého písku. Neskutečný zážitek.

Večeře jednoznačně předčila veškerá má očekávání

Pak už ale hlavní organizátor svolával k večeři. Představovala jsem si, že dostaneme talíř s něčím, co ani nedokážu popsat, ale to, co jsem viděla, byla naprostá hostina, jak pro sultány. Jídlo překypovalo z jídelních stolů a byly tam snad všechna místní jídla. Nedokázala jsem je ani všechny ochutnat, a to jsem se opravdu snažila. K jídlu jsme si mohli sednout na sedačky, které byly rozmístěny přímo pod holým nebem a obepínaly připravené pódium.

Ohňový tanec

Třešnička na dortu byl jejich program. Když byla už naprostá tma a tuto oázu osvětlovaly jen spoře rozmístěné lucerny, přitančily tanečnice a místností se rozlinula arabskou podmanivou hudbu. Představení bylo tak perfektní, že nás to donutilo úplně mezi námi přerušit hovor a jen jsme se koukali. Celý program završil muž předvádějící tanec s otevřeným ohněm. Nikdy jsem nic takového neviděla na vlastní oči a musím uznat, že to bylo něco naprosto uchvacujícího.

Krása večera rozhodně předčila mou prvotní nevolnost. Kdybych si mohla znovu vybrat, jela bych tam opět, protože tenhle zážitek je jeden z mých nejsilnějších, z celé dovolené v Dubaji.

Autor: Lenka Svobodová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT