Drastické diety císařovny Sissi. To už vážně hraničilo s anorexií.

Přidat na Seznam.cz

Touha po kráse se u mnohých žen může změnit v posedlost a zběsilost a to velmi rychle. A není to jen dnešní dobou. I v historii bychom minimálně jednu takovou našli. O císařovně Sissi je známo, že velmi lpěla na svém vzhledu. Kam to až došlo?


Jako při vojenském výcviku

Životní styl této císařovny bychom klidně mohli srovnat s vojenským výcvikem. Chtěla vždy vypadat nejlépe a zaujmout všechny ve společnosti. A proto na sebe byla skutečně přísná. Zkrátka jako dnešní modelky a herečky, které se chtějí blýsknout na veřejnosti. Slavná císařovna se každé ráno vážila. Výška 170 cm, váha 50 kg a obvod kolem pasu 40 cm. Pokud tomu tak nebylo, nastal hodně tvrdý režim. Ten spočíval ve tvrdé dietě a také ve velkých sportovních výkonech. Císařovna pravidelně jezdila na koni, podnikala dlouhé procházky náročným terénem a nacvičovala náročné gymnastické cviky.

Peklo na talíři

To, co dokázala jíst, nezní vůbec dobře. Několik dní klidně dokázala „jíst“ jen krev z kvalitního hovězího masa. Milovala tekutiny a většinu života také jedla jen hovězí, kuřecí nebo srnčí vývary. I když se na venek snažila působit dokonale, uvnitř sebe prožívala peklo a trpěla migrénami, depresemi a všechny psychické problémy se brzy začaly odrážet v tom, jak vypadá. Její terapií se měl stát sport, ale tělo bez pořádného jídla takovou zátěž nemohlo logicky vydržet.

Tvrdá daň zaplacená za krásu a dokonalost

Císařovna někdy procházela tvrdými a nekonečnými půsty. Trpěla nechutenstvím a tak diety začaly ohrožovat i její zdraví. Žít jen na krvavé šťávě z masa, pomerančové šťávě a popřípadě mléku nemůže dlouho nikdo. Je tak pravděpodobné, že v jejím případě už šlo o vážnou poruchu příjmu potravy. Dostala se tak do velkých problémů. Na jejím těle i fyzické kráse si tento tvrdý a nemilosrdný životní styl začal vybírat svou daň. Trpěla na vyrážky, měla šedivou pleť a ošklivý chrup. To ji donutilo se začít skrývat před veřejností. Deprese a frustrace z uvadající krásy se snažila kompenzovat nákladnou a zdlouhavou kosmetickou péčí jenže ani ta není všemocná.

Sissi zemřela tragickou smrtí, když jí na ulici bodl pilníkem neznámý muž do srdce.

 

Autor: Karel M.

#kvíz 1 / 1 | Jak vysoká byla císařovna Sissi?

Jak vysoká byla císařovna Sissi?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.