Drastické diety císařovny Sissi. To už vážně hraničilo s anorexií.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Touha po kráse se u mnohých žen může změnit v posedlost a zběsilost a to velmi rychle. A není to jen dnešní dobou. I v historii bychom minimálně jednu takovou našli. O císařovně Sissi je známo, že velmi lpěla na svém vzhledu. Kam to až došlo?

Jako při vojenském výcviku

Životní styl této císařovny bychom klidně mohli srovnat s vojenským výcvikem. Chtěla vždy vypadat nejlépe a zaujmout všechny ve společnosti. A proto na sebe byla skutečně přísná. Zkrátka jako dnešní modelky a herečky, které se chtějí blýsknout na veřejnosti. Slavná císařovna se každé ráno vážila. Výška 170 cm, váha 50 kg a obvod kolem pasu 40 cm. Pokud tomu tak nebylo, nastal hodně tvrdý režim. Ten spočíval ve tvrdé dietě a také ve velkých sportovních výkonech. Císařovna pravidelně jezdila na koni, podnikala dlouhé procházky náročným terénem a nacvičovala náročné gymnastické cviky.

Peklo na talíři

To, co dokázala jíst, nezní vůbec dobře. Několik dní klidně dokázala „jíst“ jen krev z kvalitního hovězího masa. Milovala tekutiny a většinu života také jedla jen hovězí, kuřecí nebo srnčí vývary. I když se na venek snažila působit dokonale, uvnitř sebe prožívala peklo a trpěla migrénami, depresemi a všechny psychické problémy se brzy začaly odrážet v tom, jak vypadá. Její terapií se měl stát sport, ale tělo bez pořádného jídla takovou zátěž nemohlo logicky vydržet.

Tvrdá daň zaplacená za krásu a dokonalost

Císařovna někdy procházela tvrdými a nekonečnými půsty. Trpěla nechutenstvím a tak diety začaly ohrožovat i její zdraví. Žít jen na krvavé šťávě z masa, pomerančové šťávě a popřípadě mléku nemůže dlouho nikdo. Je tak pravděpodobné, že v jejím případě už šlo o vážnou poruchu příjmu potravy. Dostala se tak do velkých problémů. Na jejím těle i fyzické kráse si tento tvrdý a nemilosrdný životní styl začal vybírat svou daň. Trpěla na vyrážky, měla šedivou pleť a ošklivý chrup. To ji donutilo se začít skrývat před veřejností. Deprese a frustrace z uvadající krásy se snažila kompenzovat nákladnou a zdlouhavou kosmetickou péčí jenže ani ta není všemocná.

Sissi zemřela tragickou smrtí, když jí na ulici bodl pilníkem neznámý muž do srdce.

 

Autor: Karel Mareš
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

#kvíz 1 / 1 | Jak vysoká byla císařovna Sissi?

Jak vysoká byla císařovna Sissi?

ZAVŘÍT