Dlouho ztracená Loď duchů se po bouři objevila na březích Irska, kde celou dobu byla?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Poté, co se nad Spojeným královstvím a Irskem přehnala bouře Dennis, objevila se na břehu i dlouho ztracená loď, které neřekne nikdo jinak než Loď duchů. Byla opuštěná již v roce 2018, kde celou tu dobu byla?

Urazila tisíce kilometrů

Zrezivělou loď našli po bouři na skalách rybářské vesnice Ballycotton v hrabství Cork v Irsku. Až sem ji dostala bouře Dennis. Je 77 metrů dlouhá a opuštěna byla již před osmnácti měsíci. Přes Atlantik tak musela urazit tisíce kilometrů. Na jihovýchodě Bermud ji opustila posádka již v září roku 2018. Deset členů její posádky se tenkrát podařilo zachránit.

Nákladní loď Alta vyplula původně z Řecka, a to pod tanzanskou vlajkou. Směřovala na Haiti, ale asi dva tisíce kilometrů jihovýchodně od Bermud měla poruchu, se kterou si její posádka nedokázala poradit. Loď zůstala opuštěná poté, co byla posádka evakuovaná a její další osud je doteď velkou záhadou.

Někdo ji snad unesl?

Spekulovalo se o tom, že loď někdo unesl, její majitelé ji totiž nedokázali najít a nepodařilo se ji ani vystopovat. Po roce a půl byla údajně spatřena u afrického pobřeží a nyní se ocitla až u břehů Irska, což je více než záhadné. Její přezdívka Loď duchů je tak zcela na místě. Jak to, že si lodi nikdo nevšiml a jak mohla opuštěná loď urazit sama takovou trasu?

Nikdo to nechápe

Vedoucí záchranné operace John Tattan po objevení lodi uvedl: „Přeplula z Afriky okolo španělského pobřeží až do Irska. Nikdy jsem něco podobného u opuštěné lodi neviděl. Je záhadou, jak je možné, že loď nespatřili rybáři ještě předtím, než se dostala až na břeh.“

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu