Devadesátky jsou v módě! Co se po letech opět nosí?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Kdo by to byl tušil, že se jednoho dne opět oblékneme do fosforových, neonových barev! Ve zlatých devadesátých letech jsme si mysleli, že můžeme nosit opravdu všechno. Devadesátá léta byla synonymem extravagance, bláznovství, lidé nosili opravdu všechno, co se jim zlíbilo. A to bylo na devadesátých letech fantastické. Nosily se crazy outfity, lidé se nebáli vybočovat z davu. Právě to bylo cílem každého člověka – vybočit z řady, kde všichni byli na chlup stejní. A právě toto bláznovství se po dlouhých letech opět vrátilo do módy.

V případě, že patříte k lidem, kteří devadesátá léta pamatují, možná máte v šatníku kousky, které se tehdy, nosily. Pokud ano, vytáhněte je, nebudete muset utrácet za to, za co jste už kdysi utratili. Jednotlivé modely z devadesátek se totiž opravdu zase nosí, lidé opět chtějí vybočovat z řady. Zmiňme si několik konkrétních kousků, které aktuálně nesmíte postrádat.

Ledvinky

Sice se v devadesátých letech nosily ledvinky kolem pasu, nyní se nosí přes rameno. Ledvinky jsou v současné době opravdu velice žhavé zboží na trhu, o tom není pochyb. Nosí je muži i ženy, kombinují se s ležérními outfity i ničími se jimi ryze elegantní look. Kromě klasických kožených ledvinek se nosí hlavně ty, které na sobě mají velké nápisy nebo které svítí neonovými barvami.

Neon

Když jsme zmínili neonové barvy, opravdu se po letech vrátily fosforové tóny barev do módy. Neonové kousky sluší hlavně ženám s tmavší, snědší pletí. Aktuálně najdete v neonovém provedení na trhu mnoho, mnoho kousků různách střihů. Najdete neonové šaty, sukně, také nátělníky a trička.

Bucket hats

Další velký comeback ohlašují také takzvané bucket hats čili kloboučky, které si určitě pamatujeme z dětství. Pravděpodobně s nimi i vy máte fotografii na pískovišti nebo na koupališti. Aktuálně je však nenosí děti, ale tyto látkové  neforemné kloboučky začali nosit dospělí. Pravdou ale je, že nikomu nesluší.

Autor: Vlastimil Vachta
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT