K hamburgeru a hranolkám patří Coca-Cola, stejně tak jako patří k popcornu, o který žádáme v kině. Coca-Cola se zkrátka stala součástí našich životů a v mnoha chvílích si bez Coca-Coly neumíme život představit. Jedná se o sladký, bublinkový nápoj černého zbarvení, který je známý pro svou červenobílou etiketu a logo. Aktuálně se značka Coca-Cola řadí k nejhodnotnějším značkám celého světa, málokdo však ví, kde je její původ. Stejně tak málokdo ví, z čeho se vlastně skládá. Recept na CocaColu totiž nikdy nebyl pořádně prozrazen. I proto náhražky Coca-Coly chutnají tak, jak chutnají – hrozně.
Za Coca-Colou stojí experimentování
Pokud bychom měli zabrousit až do dávné historie Coca-Coly, zabrousili bychom do roku 1886, kdy se prodala první sklenice speciálního sirupu, tedy kdy se prodala první sklenice Coca-Coly. Bez experimentování by pravděpodobně Coca-Cola ani nevznikla, stejně tak by nevznikla bez lékárníka Johna Pembertona, který za experimentováním stál. Jednou hledal něco, co uleví od bolesti hlavy, od podrážděného žaludku i od nervového vyčerpání. A právě tehdy přišel na Coca-Colu, tehdy tedy ještě v podobě sirupu.
Boom přišel až o deset let později
Sice se první sklenice tehdy ještě sirupu prodala v roce 1886, boom jménem Coca-Cola svět dostal až o deset let později. Hlavně během druhé světové války získala Coca-Cola pevné místo na trhu mezi nealkoholickými nápoji. Od té doby ušel tento nealkoholický nápoj kus cesty. V současné době se prodává ve více jak dvou stovkách zemí po celém světě. Jak jsme zmínili, řadí se k nejhodnotnějším a nejcennějším značkám světa, v nedávném žebříčku se dokonce umístila na třetí příčce.
Úspěch Coca-Coly Pemberton nezažil
Je třeba také zmínit, že lékárník, který stojí za Coca-Colou, se nedožil úspěchu, který tento nápoj získal. Ještě před jeho smrtí byly podíly jeho podniku rozprodány. Část získal i Asa Candler, který roku 1892 zakládá firmu Coca-Cola Company.