Co je „třetí oko“ a jakou má funkci?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Třetí oko je definováno jako „brána k vyššímu vědomí “. Předpokládá se, že epifýza neboli třetí oko, údajně umožňuje lidem propojení mezi fyzickým a duchovním světem. Epifýza je malá endokrinní žláza, která má tvar šišky a je umístěna uprostřed mozku. V celé historii je východní svět a třetí oko spojováno s osvícením. Člověku s takovou schopností je dán talent jasnovidectví, vize a mimotělových zážitků.

Význam třetího oka

Rozvoj třetího oka úzce souvisí s telepatií, jasnovidectvím, jasnými vizemi a astrální projekcí. S třetím okem korespondují metafyzické způsoby bytí, např. umět se ve snu probudit a kráčet mezi realitami. Chtěli byste překonat omezení lidstva? Potom musíte toto oko probudit.

Jak otevřít třetí oko?

Začněte motivačním procesem. Jednoduše vyšlete svému třetímu oku vděk za své vrozené intuitivní schopnosti a buďte v souladu s přírodou.

Při meditaci mnoho praktiků zavře oči a soustředí se jen na své třetí oko. Touto metodou vysílají svou pozornost nejvyšší části sebe sama. Ducha, který v třetím oku žije, nelze vizuálně spatřit, dotknout se ho nebo vnímat. Lidé, kteří pracují na vývoji třetího oka se přezdívají vědmy či jasnovidci.

Ze zdravotního hlediska epifýza produkuje melatonin – hormon, který ovlivňuje naše vzorce probuzení, spánku i jiné funkce. Řídí také biorytmy těla v souladu s hypotalamovou žlázou, která ovládá sexuální touhu, hlad, žízeň a biologické hodiny těla.

Třetí oko se aktivuje při vystavení světlu a má tedy řadu funkcí. Děje se tak na základě cirkadiánních rytmů, které epifýza řídí.

Co třetí oko poskytuje?

  • Blaženost
  • Intuici
  • Rozhodnost
  • Nadhled
  • Soustředěnost

Závěrem:

Věnujte každý den 10 minut vědomé aktivaci svého třetího oka pomocí meditace, ale i zpěvem, modlitbou, tancem či jógou.

Zdroj: cuisineandhealth.com, gaia.com

Autor: Renata Horáková
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT