Češi, inspirujme se… tento muž vymyslel originální způsob, jak upozornit úřady, že stav silnic není tak úplně v pořádku.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Děravé silnice – tak to není pro české řidiče nic neobvyklého. Stav českých silnic je žalostný a nevypadá to, že by se někomu s tím chtělo něco dělat. Podobně to mají i v Indii. A tento mladík se rozhodl, že na žalostný stav tamních silnic upozorní vskutku originálně a vesele.

Není to tak jen u nás

Pro české řidiče jsou děravé silnice už běžnou věcí, nad kterou nemá snad ani cenu se pozastavovat. Zbývá jediné – dávat si pozor. Dennodenně se potýkáme s alarmujícím stavem našich silnic a nekonečnými uzavírkami. Česko vlastně patří k jedinečným zemím, kde se stále něco opravuje a přitom řidiči pořád kličkují mezi dírami a výmoly. Uklidnit nás tak může snad jen fakt, že nejsme jediným státem na světě, kde jsou silnice v žalostném stavu.

Jsou země, které na tom jsou mnohem hůř

Pokud často cestujete, určitě jste si toho také všimli. Mezi tyto země jednoznačně patří i Indie. A právě z Indie pochází mladík jménem Baadal Nanjundaswamy. Tomu už došla trpělivost a rozhodl se, že tamní úřady na stav silnic upozorní. Jít si stěžovat a stát dlouhé fronty někde na úřadě se mu ale nechtělo a tak to pojal po svém.

Zvláštní druh pouličního umění

Mladík pochází z indického města Bangalore, kde jsou k vidění skutečné silniční masakry. Vzal barvy a vytvořil tak vskutku moc hezké umělecké dílo, kterého si nejde nevšimnout. Využil rozbité silnice a zakomponoval je do svých humorných kreací, která pak neváhal šířit na sociálních sítích. Jeho video, na kterém se převtělil v kosmonauta na Měsíci, doslova obletělo celý svět a získalo si zasloužený obdiv.

Takhle přesně to vypadá, když lidem dojde trpělivost. S humorem jde přece všechno nejlíp.

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu