Bláznivý nápad? Tak ten dostal americký parašutista, který se nechal během seskoku oholit

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Skutečně nevšední věc udělal na počátku září americký parašutista Mike Sharkey. Nejspíš už mu běžný seskok přišel nudný a tak se rozhodl, že se během něj tentokrát nechá oholit. Při rychlosti 160 kilometrů za hodinu muž přišel o své vousy.

Netradiční výbava pro skok z letadla

Holicí strojek a dvoje nůžky. To není úplně běžná výbava, kterou si sebou parašutisté berou, když jsou skákat z letadla. Kamarád amerického parašutisty Matt Collins si ho s sebou do vzduchu tentokrát vzal. Slíbil totiž svému kamarádovi, že ho během skoku z letadla oholí. Nápad to je jistě riskantní a nerozumný, ovšem dobrodružný duch obou kamarádů byl silnější. Rozhodně také nešlo o impulzní rozhodnutí, Mike si všechno dopředu naplánoval a jeden pokus měl už dokonce za sebou. Až teď se to konečně povedlo.

Skok s číslem 400

Na své netradiční oholení si tak Mike skutečně počkal. Původně byl totiž tento bizardní kousek naplánován na jeho třístý seskok. Tento pokus se ovšem nevydařil, ale Mike se rozhodnul to nevzdat a zkusil to znovu. Při jeho skoku číslo 400 proběhlo oholení ve vzduchu hladce a bez komplikací. Přitom se nejednalo o žádný lehký kousek. Zatímco se Matt Collins na padáku snášel k zemi, Mike Sharkey se ho pevně držel a nastavoval mu přitom bradu, aby to mohl kamarád za letu oholit. Až bylo strniště z brady odstraněno pryč, Mike se kamaráda pustil a padal sám směrem k zemi.

Odvážné, nebezpečné i pozoruhodné

U všeho byl ještě třetí kamarád, který celou akci natáčel. Nick Cerminaro, třetí dobrodruh řekl: „Spousta věcí se může pokazit, když stojíš v letadle letícím rychlostí přes 160 kilometrů za hodinu a pak musíš vyskočit s osobou, která tě jenom drží. Navíc, když jsou oba dva parašutisti tak blízko sebe je to nebezpečné bez ohledu na nějaké holení, protože se padáky můžou zamotat.“

Nicméně všechno dobře dopadlo, kousek se povedl a pánové se tak stali hvězdami internetu.

 

 

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT