Bez očí by byl život těžší. Prozraďme si proto o nich pár faktů

Přidat na Seznam.cz

I když se bez zraku dá žít, pravdou je, že bez očí by byl život těžší. Zrak by se dal považovat jako důležitý smysl člověka, oči jako takové jsou bránou do duše člověka. Každý člověk by o své oči měl pečovat, přece jen se může jednoho dne stát, že neuvidí nic. Pokud však budeme chodit pravidelně k očnímu lékaři, který případně odhalí včas oční chorobu, která se nám do oka dostává, bude náš zrak spasen. Člověk by měl i své oči poslouchat. Pokud slzí nebo pokud máte pocit, že v něm je cizí těleso, raději vyhledejte lékaře, aby vám případně zrak zachránil.

Jelikož jsou oči (a samozřejmě také zrak) velice důležité, prozraďme si o nich několik zajímavých faktů. Třeba si pak budeme očí vážit trochu více, třeba pak budeme i z této části těla fascinováni.


Zajímavá fakta o očích

  • Věděli jste, že člověk v průměru mrkne až sedmnáctkrát za minutu?
  • Věděli jste, že i když si myslíte, že očima nehýbete, tak s nimi hýbete?
  • Málokterý člověk ví, že každé oko vidí jen část reality. Mozek a další schopnosti člověka jsou schopné dávat dohromady obrazy, tudíž jen díky mozku a dalším schopnostem dokážeme vnímat realitu úplnou, celou, nejen její části.
  • Slzy nejsou jenom slané. Slzy mohou mít odlišné složení. Vždy záleží na tom, jestli pláčete ze smutku, z radosti nebo třeba z lítosti nebo vzteku.
  • Věděli jste, že oko vlastně nevidí červenou barvu? Neumí ji rozeznat. To až mozek smíchá zelenoua a žlutou barvu, abychom červeně viděli.
  • Máte hnědé oči? Pak patříte k těm, kteří jsou na světě od nepaměti.
  • Oči jsou sice super, ale bez mozku bychom neviděli tak, jak vidíme dnes. Například bychom ani neviděli obraz takový, jaký ho vidíme. Oči totiž vidí obraz vzhůru nohama, mozek obraz následně převrátí do správné polohy. Mozek je i tedy v tomto případě spasitel či pomocník.
Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.