Americké letecké síly mění své zásady oblékaní. Už zahrnují i hidžáby nebo turbany

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Podle televize CNN americké letectvo oznámilo, že aktualizovalo politiku oblékání ve svých řadách. Schvalovacím procesem prošla přání muslimů a sikhů, kteří by chtěli sloužit v armádě a přitom nosit svůj náboženský oděv.

Čistý a konzervativní, klidně i s turbanem na hlavě

Nové pokyny již byly dokončeny a stanovují, že pokud bude vzhled vojáka stále působit čistě a konzervativně, mohou nosit svůj náboženský oděv, zahrnující klasické hidžáby ale i delší vousy či vlasy. V pokynech jasně stojí, že materiál, který bude použit pro takovou pokrývku hlavy, která bude nošena společně s uniformou, musí být právě v barvě přiřazené uniformy. Celkově vzhled takového vojáka musí působit profesionálně a upraveně.

Dodržování náboženství v armádě

Již v minulosti byly schváleny některé zvláštní žádosti o dodržování náboženských praktik, ale byly přidělovány zvlášť případ od případu a takový proces byl velmi zdlouhavý. Nepochybně jde o velký krok vpřed a americké letectvo ukazuje, že má místo pro každého bez rozdílu víry a náboženství. V jejich řadách dnes slouží mnoho muslimů, kteří tento krok velmi vítají.

Pravidla se musí dodržovat

Pokyny pro to, jak má náboženský oděv společně s uniformou vypadat nebo jak dlouhé mohou být vousy, ale také existují. Kromě sladění barev, se i vousy musí udržovat, zkracovat a nesmějí přesahovat dva palce přes bradu. V tom případě musí být zase zkráceny.

Muslimové nebo sikhové si tak již nebudou muset v Americe vybírat mezi vojenskou službou své zemi a svým náboženstvím.

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu